بکس بادی چیست و چه کاربردی دارد ؟

بکس بادی چیست و چه کاربردی دارد ؟
1398/11/08
نمایش محتوای مرتبط
بکس بادی چیست و چه کاربردی دارد ؟

ابزار آلات بادی چیست ؟


ابزار آلات بادی یا (Pneumatic Tools) از جمله ابزار های رایج و مورد استفاده در صنایع مختلف هستند اصول کار این نوع از ابزار ها بر مبنای ورود گاز و تبدیل آن به نیروی محرک مکانیکی می باشد . از جمله رایجترین این دسته از ابزار آلات میتوان به بکسها (Impact Wrench) و جغجغه ای (Impact Ratchet) بادی می باشند که در امور تولیدی و تعمیراتی و خدماتی استفاده ی بسیار زیادی دارند .
علاوه بر بکس ها و جغجغه های بادی میتوان به ابزار آلات بادی دیگری از جمله فرز بادی ، دریل بادی ، سنگ بادی ، پیچ گوشتی بادی ، چکش بادی ، اره بادی و پرچ بادی اشاره کرد .
در این مقاله سعی داریم بیشتر به معرفی بکس بادی بپردازیم .بکس بادی چیست و چه کاربردی دارد ؟


این ابزار یعنی بکس بادی با نام های دیگری از قبیل آچار بادی ، ایمپکت بادی و آچار پنوماتیک نیز در صنعت شناخته شده اند .
بکس های بادی برای مصارفی همچون باز و بسته کردن انواع مهره و پیچ مورد استفاده قرار می گیرند . این ابزار با توجه به ساختار آن با سرعت و قدرت بالا در تمامی پروژه های کوچک و بزرگ صنعتی قابل استفاده است.
غالب کاربران و استفاده کنندگان از بکس بادی و متعلقات وابسته به آن ، صنایع و کارگاه های تولیدی می باشند که به جای استفاده از یک آچار دستی ، از این ابزار پر قدرت استفاده می کنند بکس های بادی از لحاظ ظاهری به گونه های مختلفی از جمله تفنگی ، سرکج ، مستقیم و صلیبی ساخته می شود .

ارسال نظر
نظرات کاربران