نکات ایمنی به هنگام کار با انبردست

ابزار آلات رونیکس
نکات ایمنی به هنگام کار با انبردست
1396/04/17
نمایش محتوای مرتبط
نکات ایمنی به هنگام کار با انبردست

انبردست ها نیز همچون سایر ابزارها نیازمند رعایت نکات ایمنی هستند که در زیر به آنها اشاره می کنیم :
هنگام استفاده از انبردست باید مچ دست خود را صاف نگه داشته و آن را خمیده نکنید تا بيشترين اثربخشي حين عملكرد را داشته باشيم و از آسيب رساني به مچ دست جلوگيري شود .
در زمان خرید انبر دست سعی کنید نوع باکیفیت آن را خریداری نمایید و بدنه آن حتما حالت ایرودینامیک داشته باشد.به طوريكه با كمترين اعمال نيرو بيشترين اثربخشي كاربري را داشته باشيد .
قبل از استفاده از انبردست بهتر است آن را با دقت بررسی کنید،اگر در لبه ها یا فک آن شکستگی یا ترك مشاهده کردید بهتر است آن را کنار گذاشته و از انبر دیگری استفاده کنید.چرا كه امكان آسيب رساني به شما حين كاركرد وجود دارد.
استفاده از انبردست هاي مستعمل كه در قسمت فك ها ،خوردگي يا صاف شدگي وجود داشته باشد باعث اتلاف وقت شما حين كاركرد و عدم اثر بخشي مناسب در امور مختلف را خواهد داشت .بنابراين بهتر است اين نوع انبردستها را كنار گذاشته و از انبردست هاي مناسب و غير مستعمل استفاده شود.
در انتخاب ابزار، هميشه به نوع كاري كه قرار است انجام شود توجه شود تا از هر ابزاري در جاي مناسب خودش استفاده شود بنابراين بهتر است براي برش سيم ها به صورت مداوم بيشتر از سيم چين به جاي انبر دست استفاده شود .
برای امور برقکاری و کارهای الکترونیکی الزاما از انبردست های عایق شده فشار قوي استفاده کنید .

ارسال نظر
نظرات کاربران