نکات ایمنی در هنگام کار با پیچ گوشتی

ابزار آلات رونیکس
نکات ایمنی در هنگام کار با پیچ گوشتی
1396/04/27
نمایش محتوای مرتبط
نکات ایمنی در هنگام کار با پیچ گوشتی

١) هميشه از پيچ گوشتي با سايز و نوع مناسب جهت پيچ هاي مختلف استفاده كنيد به طوريكه مطمئن شويد نوك پيچ گوشتي مناسب اندازه شيار و يا گل پيچ باشد ،نه خيلي لق و نه خيلي سفت باشد .
٢ ) هيچ گاه از پيچ گوشتي براي مصارفي غير از كاربري اصلي آن استفاده نكنيد چرا كه استفاده از پيچ گوشتي به عنوان مغار،اسكنه و يا درفش و...مسلما كارايي لازم را نخواهد داشت و چه بسا باعث آسيب ديدگي هاي فردي نيز بشود.
٣ ) استفاده از پيچ گوشتي معيوب مثلا دسته شكسته و يا نوك شكسته به هيچ وجه توصيه نميشود چرا كه علاوه بر عدم اثر بخشي حين كار ممكن است منجر به آسيب هاي فردي نيز بشود.
٤ ) استفاده از پيچ گوشتي به عنوان اهرم به هيچ وجه ايمن نميباشد ،چرا كه با اعمال فشار زياد امكان شكستن آن و پرتاب شدن قطعاتي از آن به سمت دستها يا صورت شما خواهد بود.
٥ ) همیشه برای محافظت از چشمتان در هنگام کار با پیچ گوشتی از عینک ایمنی استفاده کنید .
٦ ) هیچ وقت با یک دست قطعه کار را نگه نداشته و با دست دیگر پیچ را سفت نکنید . در این صورت اگر پیچ گوشتی از شیار پیچ خارج شود ، احتمال این که نوک پیچ گوشتی وارد دست شما شود خیلی زیاد است .
٧ ) از یک پیچ گوشتی معمولی در اطراف تجهیزات الکتریکی برق دار استفاده نکنید . در این مورد از پیچ گوشتی مخصوص کار روی تجهیزات الکتریکی استفاده کرده و یا برق را قطع کنید . تجهیزات ذخیره کننده انرژی مثل باتری و خازن را تخلیه کرده و سپس شروع به كار كنيد .
٨ ) براي انجام پيچ كاري به تعداد زياد می توانید از پیچ گوشتی های برقی یا شارژي استفاده كنيد .
٩ ) هیچ وقت از انبردست برای افزایش نیروی وارده بر پیچ گوشتی استفاده نشود . برای این موارد معمولا پیچ گوشتی های مخصوصی ساخته شده است .
١٠ ) هنگامی که در یک کارگاه ازانواع پیچ گوشتی ها استفاده می کنید بهتر است آن هارا روی یک تابلو نصب کنید . این روش انتخاب صحیح یک پیچ گوشتی مناسب را بسرعت میسر می سازد .
١١ ) هميشه دسته پیچ گوشتی را تمیز نگه دارید ، استفاده از یک پیچ گوشتی با دسته روغنی می تواند سبب حادثه شود .
١٢ ) پيچ گوشتي هايي كه داراي نوك با قابليت آهنربايي(مگنتيك)هستند ، كاربري شما را بسيار راحتتر ميكنند مخصوصا در جاهايي كه دسترسي به محل پيچ سخت است مثلا جاهاي تنگ و يا حفره هايي كه در آنها پيچ قرار دارند .

ارسال نظر
نظرات کاربران