کیت دریل 13 چکشی سه نظام اتوماتیک مدل 2271K

ابزار آلات رونیکس
کیت دریل 13 چکشی سه نظام اتوماتیک مدل 2271K
1396/05/25
نمایش محتوای مرتبط
کیت دریل 13 چکشی سه نظام اتوماتیک مدل 2271K

دریل یکی از کاربردی ترین ابزارهای الکتریکی است که می شناسیم و با کاربردهای متنوع آن در یک خانه کوچک تا انواع مراکز صنعتی و کارگاه ها و کارخانجات بزرگ آشنا هستیم. از نصب پرده یا آینه بر روی دیوار بگیرید تا سوراخ کاری فلزات سخت و سازه های بتنی.

با توجه به ویژگی های بیان شده حال می خواهیم به معرفی یکی از انواع دریل های برقی رونیکس به لحاظ نوع استفاده وکارکرد آن بپردازیم.

دریل چکشی 2271K یکی از بهترین نمونه دریل های تولید شده توسط شرکت رونیکس است که قابلیت چکش و ضربه زدن در هنگام چرخش را دارد. ساز و کار دریل های چکشی به گونه ای است که در هنگام گردش مته، ضربات عمودی به سطح وارد می کند.

از مشخصات دریل2271K رونیکس می توان به سه نظام 13 میلی متری جهت سهولت و تسریع در تعویض مته و فرآیند سوراخ کاری، کلید کنترل سرعت (گازی) جهت کنترل دقیق تر سرعت دریل و کلید جانبی تغییر جهت چرخش مته، تغییر وضعیت سوراخ کاری ساده / چکشی، دسته کمکی ضد لرزش، میله تنظیم عمق و طراحی زیبا و ارگونومیک آن برای کاربری راحت تر دریل اشاره کرد.

از ویژگی های بارز این دریل کیف مقاوم ضد ضربه HARD AIR می باشد که پس از بازکردن آن می توانید درون آن ست مته های پر کاربرد 6، 7، 8 میلی متری دیواری و 3، 3.5 و4 میلی متری فولادی به همراه سر پیچ گوشتی های چهار سو و دو سو که به شکل منظمی در کنار یکدیگر قرار داده شده اند، را مشاهده کرد.

نحوه استفاده صحیح از دریل 2271K رونیکس

اگر تا به حال تجربه استفاده از دریل را نداشته اید یا می خواهید نحوی استفاده صحیح از دریل را بدانید، مطالعه این مطلب خالی از لطف نیست

 • پس از بازکردن کیف محصول، دریل را از محل خود خارج و به فراخور نوع و سایز سوراخ مد نظر، یک مته انتخاب می کنیم.
 • در صورتی که از دریل های با سه نظام اتوماتیک همانند دریل K2271 رونیکس استفاده می کنید با نگه داشتن قسمت انتهای سه نظام با یک دست و چرخاندن قسمت بالایی در جهت عقربه های ساعت از محکم بودن مته در جای خود مطمئن شوید.
 • بهتر است جهت افزایش ایمنی در حین سوراخ کاری، دسته جانبی را بر روی دریل ببندیم. برای این امر کافی است قسمت استوانه ای دسته را با چرخاندن، کمی شل کرده و سپس قسمت دایره ای شکل دسته را از میان سه نظم عبور داده و بر روی گلویی دستگاه برسانیم. سپس در جهت سفت شدن پیچ، دسته را بر روی گلویی دریل، سفت نماییم.
 • با فشردن کلید دستگاه، دریل شروع به کار می کند. با چرخاندن قسمت دایره ای شکل روی کلید، می توانید سرعت چرخش دریل را تنظیم کنید. دقت داشته باشید کلید جهت چرخش دستگاه، در بالای کلید اصلی پیش بینی شده که با فشردن آن، جهت چرخش تغییر می کند.
 • دقت شود در سوراخ کاری جهت پیشروی رو به جلوی مته، باید حتما دور دستگاه، راستگرد باشد.
 • در صورتی که مته در سطح کار گیر کرد، به دستگاه و مته فشار نیاورید. با تغییر دور، به چپگرد، به راحتی مته آزاد می شود.  
 • برای سوراخ کاری سطوح، نیازی به وارد کردن فشار زیاد نیست. در صورتی که از یک مته مناسب با سطح کار استفاده شود و فشار مناسب و ملایم وارد شود، دریل به خوبی کار خود را انجام می دهد. البته تیز بودن مته ها تاثیر بسزایی در سرعت و کیفیت سوراخ کاری دارد.
 • اگر در نظر دارید تا به اندازه مشخص سطح کارتان را سوراخ کنید بهتر است از خط کش (میله تنظیم عمق سوراخ) استفاده شود.
 • صرفا جهت سوراخ کاری بر روی سطح دیوار (مصالح) و بتن از مکانیزم چکشی که به صورت کشویی در بالای دریل قرار داده شده، استفاده نمایید. دقت شود، مته مخصوص این امر، همان مته های الماسه ای می باشند که وجه تمایز آن ها، وجود یک قطعه مثلثی شکل بر روی نوک آن است.
 • برای سایر انواع سوراخ کاری (قطعات چوبی یا فلزی) از حالت سوراخ کاری ساده و مته های مخصوص این قطعات استفاده نمایید.
 • بهتر است پس از پایان کار، دستگاه را با پمپ باد، نظافت کرده و با دستمال مرطوب پوسته آن را پاک نمایید.

نکات ایمنی که در هنگام کار با دریل 2271K رونیکس باید به آن توجه کنید

 • از لباس کار مناسب و عینک ایمنی استفاده کنید .در صورت امکان از پوشیدن لباس گشاد و یا استفاده از گردنبند و دست بند، خودداری کنید.
 • در هنگام کار کردن دریل مته به شدت داغ می شود، لذا از دست زدن به سر مته جداً خودداری کنید.
 • قبل از روشن کردن دریل، از محکم بودن مته در سه نظام مطمئن شوید.
 • غبارات ناشی از سوراخ کاری و بعضی از مواد شیمیایی موجب مشکلات تنفسی و زیان های جانبی جبران ناپذیر خواهد شد. بنابر این از استنشاق یا تماس پوست با این مواد اجتناب نمائید.

 

 

واحد تحقیق و توسعه رونیکس

ارسال نظر
نظرات کاربران