معرفی محصول فرز سوپر آهنگری مدل 3210 رونیکس

ابزار آلات رونیکس
معرفی محصول فرز سوپر آهنگری مدل 3210 رونیکس
1396/11/03
نمایش محتوای مرتبط
معرفی محصول فرز سوپر آهنگری مدل 3210 رونیکس

دستگاه فرز ابزاری حرفه ای است که برای عملیات برش و سایش طراحی شده است. به طور کلی دو مدل دستگاه فرز آهنگری و فرز سنگ بری در بازار وجود دارد. آن چه باعث تفاوت این مدل ها میشود تفاوت سرعت گردش صفحه است. موتور قدرتمند فرز آهنگری با استفاده از دنده های گیربکسی میتواند سرعت گردش صفحه برش را به 8000 دور در دقیقه برساند.

شرکت رونیکس با توجه به نیاز صنعت کشور انواع مختلف دستگاه فرز را در بازار عرضه مینماید. سوپر فرز آهنگری 3210 رونیکس یکی از بهترین مدل دستگاه های موجود در بازار است. در این مطلب به معرفی این ابزار حرفه ای و برخی از ویژگی های آن خواهیم پرداخت.

فرز آهنگری 3210 رونیکس به موتور پر قدرت و گیر بکس صنعتی مجهز شده تا برای انجام کارهای طولانی مدت و پر فشار مناسب باشد. موتور فرز 3210 رونیکس 2400 وات توان دارد و پیشوند سوپر در نام آن بیانگر توان و دور موتور بالای ابزار است. سرعت 8000 دور در دقیقه صفحه برش در کنار وزن 2/5 کیلوگرمی ابزار آن را برای برش فلز کاملا ایده آل ساخته است. از آنجا که مدل 3210 برای برش آهن ساخته شده قطر صفحه برش 180 میلیمتر در نظر گرفته شده است.

آرمیچر و بالشتک های به کار رفته در فرز آهن بری 3210 رونیکس از بالاترین کیفیت سیم پیچی اتوماتیک مطابق با استاندارد CE برخوردار هستند. گردش بهینه هوای داخل دستگاه و افزایش عمر مفید موتور مدیون طراحی منحصر به فرد پروانه آرمیچر دستگاه فرز 3210 است.

بلبرینگ های ضد غبار NSK به کار رفته در دستگاه از استهلاک زودرس دستگاه جلوگیری مینماید. همچنین کلید ضد غبار با کیفیت به کار رفته در فرز سوپر آهنگری 3210 رونیکس مطابق با استاندارد CE تولید شده است.

دسته جانبی ضد لرزش ارگونومیک طراحی شده برای فرز 3210 رونیکس در دست گرفتن ابزار و استفاده از آن را بسیار آسان ساخته است. دسته کلید گردان طراحی شده در ابزار با قابلیت گردش 180 درجه کار با فرز در زوایای مختلف را ساده نموده است.

فرز آهنگری 3210 رونیکس به قابلیت سافت استارت یا استارت نرم هم مجهز شده است که با روشن شدن دستگاه در عرض چند ثانیه دور موتور را به حداکثر میرساند و مانع از لگد زدن دستگاه میشود.

کابل برق 4 متری مقاوم در نظر گرفته شده برای فرز 3210؛ مطابق با استاندارد VDE آلمان طراحی شده و امکان جا به جایی مناسب فرز در فضای کارگاه یا محل کار را میسر میسازد.

نکات کاربری و ایمنی استفاده از فرز آهن بر 3210 رونیکس

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره شد؛ دور موتور و توان دستگاه فرز نوع کاربری آن را مشخص میسازد. فرز های سنگ بری با دور موتور 6000 دور در دقیقه و فرز های آهنگری دور موتوری معادل 8000 دور در دقیقه دارند. استفاده از فرز آهن برای برش سنگ بسیار خطرناک است و میتواند صدمات جدی به دستگاه و کاربر وارد نماید.

صفحه دستگاه فرز آهن تا 180 میلیمتر و معادل 18 سانتی متر قطر دارند؛ در حالی که صفحات برش سنگ قطر 23 سانتی متری دارند. هنگامی که کاربر بخواهد از فرز آهن بری برای برش سنگ استفاده کند به ناچار باید صفحه محافظ دستگاه را جدا نماید. از طرف دیگر دور موتور بالاتر دستگاه باعث ایجاد جرقه های شدید و پرتاب براده های بیشتر میشود. نبود صفحه محافظ و براده های شدید احتمال آسیب رسیدن به کاربر را افزایش میدهد.

نکته دیگر در کاربری فرز آهن بر 3210 رونیکس؛ عدم دقت کافی در حین حمل و جا به جایی ابزار است. بارها مشاهده شده که فرز در حین انتقال در طبقات مختلف کارگاه از قسمت کابل گرفته و جا به جا شده است. وزن دستگاه و فشاری که به کابل وارد میآید میتواند موجب قطع شدن و یا اتصالی کابل برق فرز شود.

به عنوان آخرین نکته و مهم ترین نکته در کار با فرز 3210 آهنگری رونیکس بیان این مطلب ضروری است که روی دستگاه یک پین قفل کن طراحی شده است که زمان تعویض صفحه آن را ثابت نگاه دارد و تعویض صفحه سنگ فرز را ساده کند. فشار دادن پین قفل کن زمانی که صفحه در حال گردش است یا دستگاه روشن است باعث وارد آمدن فشار زیاد به ابزار و شکستن گیر بکس میشود.

با توجه به نکات بیان شده دستگاه فرز مدل 3210 رونیکس با کیفیت مناسب و قیمت ایده آل انتخابی مناسب برای آهنگری است و از پس تمامی وظایف برش و سایش آهن به خوبی بر می آید. به علاوه خدمات پس از فروش  رونیکس سرویس با 12 ماه گارانتی امنیت خاطر خرید را تضمین خواهد نمود.

 

 

ارسال نظر
نظرات کاربران