فرز سوپر سنگ بری مدل 3220 رونیکس

ابزار آلات رونیکس
فرز سوپر سنگ بری مدل 3220 رونیکس
1396/10/06
نمایش محتوای مرتبط
فرز سوپر سنگ بری مدل 3220 رونیکس

دستگاه فرز ابزاری حرفه ای برای سایش و برش می باشد. دستگاه های فرز را با توجه به کاربرد و یا از روی اندازه و شکل ظاهری می توان تفکیک نمود. دستگاه فرز برش آهن و فرز سنگ بری شرکت رونیکس تفاوت چندانی با هم ندارند؛ تنها تفاوت در دنده های گیر بکس این دو محصول کاربرد متفاوت آن ها را موجب می گردد.

فرز سوپر سنگ بری رونیکس به موتور پر قدرت 2400 وات مجهز شده که با کمک گیربکس صنعتی قدرتمند به کار رفته در ابزار، سرعت صفحه را به 6000 دور در دقیقه میرساند. کلمه سوپر بکار رفته در نام ابزار، توان و دور بالای موتور را نشان میدهد.

مانند سایر فرزهای سنگ بری موجود در بازار حداکثر قطر صفحه قابل نصب روی دستگاه 230 میلیمتر معادل 23 سانتی متر می باشد که سایز استاندارد فرز سنگ بری است.

وزن دستگاه معادل 5.2 کیلوگرم است و با توجه به سرعت 6000 دور در دقیقه دستگاه، برای برش سنگ در بهینه ترین حالت ممکن در نظر گرفته شده است؛ به طوری که برای برش سنگ نیاز به وارد کردن هیچ نیروی اضافی از جانب کاربر نیست و وزن دستگاه با دور مناسب به راحتی از عهده انجام وظایف بر خواهد آمد.

آرمیچر و بالشتک های صنعتی بکار رفته در فرز سوپر سنگ بری مدل 3220 رونیکس بالاترین کیفیت سیم پیچی را داشته و مطابق با استاندارد CE طراحی شده اند. همچنین بلبرینگ های ضد غبار NSK به کار رفته در دستگاه از استهلاک زودرس ابزار جلوگیری خواهد کرد. این قابلیت در ابزاری مانند فرز سنگبری که دائم در معرض گرد و خاک قرار دارد بسیار ارزشمند است.

علاوه بر این کلید ضد غبار به کار رفته در دستگاه نیز بسیار با کیفیت و مطابق با استاندارد CE تولید شده است.

طراحی ویژه و منحصربفرد قسمت پروانه ای آرمیچر سوپر فرز 3220 رونیکس باعث بهبود گردش هوا داخل دستگاه شده و در نهایت به افزایش عمر مفید موتور کمک میکند.

یک دسته ضد لرزش ارگونومیک هم برای فرز سنگ بری 3220 رونیکس در نظر گرفته شده تا ضربات حین کار به کاربر منتقل نشود و البته کار مداوم و طولانی مدت با ابزار برای کاربر خسته کننده و آسیب رسان نباشد.

دسته کلید گردان 180 درجه به کار رفته در سوپر فرز 3220 رونیکس، امکان کار در زوایای مختلف را برای استادکار فراهم میاورد.

تیم خلق محصول رونیکس، قابلیت سافت استارت نیز برای فرز مدل 3220 در نظر گرفته اند؛ این قابلیت در هنگام روشن شدن دستگاه کاربرد دارد و با افزایش تدریجی جریان در مدتی کوتاه، دور دستگاه را به حداکثر می رساند. ویژگی سافت استارت در ابزارهایی مانند فرز سنگ بری باعث افزایش ایمنی شده و تا حد زیادی آسیب های حین کار را کاهش میدهد.

شرکت رونیکس برای سنگ فرز 3220 از یک کابل 4 متری مقاوم و باکیفیت استفاده نموده است؛ این کابل که مطابق با استاندارد VDE آلمان ساخته شده، جابجایی ابزار در محیط کارگاه را سهولت میبخشد.

سوپر فرز سنگ بری رونیکس بسیار پر قدرت و با کارایی بالا طراحی شده و برای کاربردهای صنعتی کاملا ایده آل است.

حین کار با ابزار رعایت برخی نکات ایمنی ضروری است. عدم توجه به نکات ایمنی میتواند به کاربر و یا ابزار آسیب وارد نماید. در کار با فرز برش سنگ استفاده از عینک، ماسک و دستکش را فراموش نکنید.

برای تعویض صفحه برش، دستگاه را خاموش نموده و از برق جدا نمایید؛ با کمک قفل کن صفحه تعبیه شده در دستگاه صفحه برش را ثابت نموده و آن را تعویض نمایید. فشردن دکمه قفل کن زمانی که دستگاه روشن و صفحه در گردش است، سبب وارد آمدن آسیب جدی به دستگاه خواهد شد.

تحت هیچ شرایطی قاب محافظ دستگاه را جدا ننمایید؛ این قطعه از پرت شدن تراشه ها به سمت استادکار جلوگیری نموده و همچنین در صورت شکستن صفحه، از آسیب رسیدن به شما جلوگیری خواهد نمود.

حین جابجایی دستگاه در محیط کارگاه، هرگز ابزار را از قسمت کابل در دست نگیرید؛ وزن دستگاه به کابل فشار وارد آورده و میتواند موجب قطعی کابل و یا اتصالی آن شود.

ارسال نظر
نظرات کاربران