معرفی آچار فرانسه های رونیکس

ابزار آلات رونیکس
معرفی آچار فرانسه های رونیکس
1396/10/13
نمایش محتوای مرتبط
معرفی آچار فرانسه های رونیکس

یکی از پر کاربرد ترین انواع ابزار دستی آچار فرانسه است که با بهره بردن از فک متحرک امکان باز و بست نمودن پیچ و مهره های سایز متفاوت را فراهم می آورد. از آنجا که این ابزار نخستین بار توسط یک مهندس انگلیسی طراحی شد در بیشتر کشورهای اروپایی با نام آچار انگلیسی شناخته می شود و در برخی کشورها به آن آچار سوئدی نیز می گویند.

کشورهای مختلف در ساخت و تولید آچار فرانسه از استانداردهای متفاوتی پیروی میکنند. استاندارد DIN آلمان، GIS ژاپن وANSI امریکا از مرسوم ترین این استانداردها است.

معمولا آچار را با سایز آن مشخص میکنند. این سایز بیانگر طول ابزار بوده و با اینچ یا میلیمتر بیان میشود. برای مصارف خانگی مرسوم ترین سایز آچار فرانسه سایز 10 اینچ است و آچار فرانسه 12 اینچ برای استفاده های تخصصی تر رایج است.

شرکت رونیکس به عنوان برند مطرح ابزار در ایران، چند مدل آچار فرانسه در سایزهای مختلف برای کاربری های گوناگون به بازار عرضه نموده که در این بخش به معرفی برخی مشخصات آن خواهیم پرداخت.

اولین مجموعه از آچار فرانسه رونیکس در سایز 6 تا 18 اینچ به بازار عرضه شد. قسمت بدنه و فک این محصول با آلیاژ کروم روکش شده بود که ابزار را در برابر زنگ زدگی و خوردگی محافظت مینمود. برای این محصول قابلیت ExtraWide در نظر گرفته شد که سبب باز شدن عریض تر ابزار و افزایش کاربری موثر آن میگردید. طراحی منحصر به فرد دسته در آچار فرانسه رونیکس به راحتی کاربری حین استفاده طولانی مدت از ابزار کمک میکند. این محصول از فولاد گرید بالا ساخته میشد و فک های سخت کاری شده آن مقاومت آچار در برابر ضربه و پیچش را افزایش میداد.

کیفیت بالا و قیمت مناسب این آچار فرانسه در کنار نام برند شناخته شده رونیکس، سبب شد در بازار جایگاه مناسبی پیدا کند و خیلی سریع مورد اطمینان اهل فن واقع شود. در جهت سیاست های حفظ و افزایش رضایتمندی مشتری، شرکت رونیکس با حفظ ویژگی های مثبت آچار فرانسه پیشین، محصول جدید آچار فرانسه تحت عنوان سری لیبرا را روانه بازار نمود.

آچار فرانسه لیبرای رونیکس در سایزهای 6، 8، 10، 12و 15 اینچ ارائه شده است. در آچار فرانسه مدل لیبرا فک های سخت کاری شده سبب افزایش طول عمر در شرایط پر فشار میشود، پیچ تنظیم فک متحرک از کیفیت و دقت بسیار بالایی برخوردار است و دسته دراپ فورج شده محصول استحکام بالای آن را تضمین مینماید. در آچار فرانسه رونیکس سری لیبرا روکش ابزار از آلیاژ ساتن کروم در نظر گرفته شده است. ابزار بر اساس استاندارد معتبر ANSI امریکا ساخته شده و در هر دو طرف آن درجه بندی بر اساس سانتی متر و اینچ قرار دارد.

آچار فرانسه ای لیبرای رونیکس دارای بسته بندی منحصر به فردی هم هستند به طوریکه هر کدام به وسیله یک آویز پلاستیکی مقاوم به بهترین نحو قابل نمایش در فروشگاههای ابزار فروشی میباشد.

آچار فرانسه جغجغه ای محصول متفاوت دیگری از شرکت رونیکس است که گاهی زیر مجموعه آچارهای فرانسه این شرکت در نظر گرفته میشود. این محصول ساخت کشور تایوان بوده و مکانیزم جغجغه ای مستحکم آن و همچنین بدنه محصول از آلیاژ کروم وانادیوم ساخته شده است. پیچ تنظیم کاملا مستحکم است و هیچ گونه لقی ندارد. روکش دسته آچار فرانسه جغجغه ای رونیکس از جنس TPR با کیفیت است و سبب سهولت عملکرد و کاهش خستگی ناشی از کار طولانی مدت در کاربر میشود. فک های ابزار نیز با بالاترین کیفیت سخت کاری شده است تا کمترین لقی ممکن را داشته باشد.

به لطف کیفیت مطلوب و طراحی مناسب ، آچارهای فرانسه رونیکس از محبوبیت زیادی در میان اهل فن برخوردار بوده و جزو پرفروش ترین ابزارآلات دستی رونیکس می باشد.

ارسال نظر
نظرات کاربران