فرز مینیاتوری رونیکس

ابزار آلات رونیکس
فرز مینیاتوری رونیکس
1396/10/13
نمایش محتوای مرتبط
فرز مینیاتوری رونیکس

فرز مینیاتوری ابزاری است که برای حکاکی، ساب، سنباده کاری و پرداخت روی قطعات چوب، پلاستیک، شیشه، فلز و ... استفاده میشود. شرکت رونیکس در حال حاضر 2 مدل فرز مینیاتوری در بازار عرضه میکند؛ در این مطلب به معرفی این دو محصول خواهیم پرداخت.

فرز مینیاتوری دیجیتال مدل 3401

دستگاه فرز مینیاتوری دیجیتال رونیکس از طراحی منحصربفرد در قسمت پوسته و دسته جانبی برخوردار است و روکش پلاستیکی به کار رفته در آن راحتی کاربر در کار مداوم را فراهم می آورد. بلبرینگ های دستگاه ضد غبار هستند که از استهلاک زودرس جلوگیری می نمایند. در این مدل یک سیستم تعویض دور دیجیتال و بورد الکتریکی مقاوم به کار رفته است و دور دستگاه بین 8000 تا 35000 دور در دقیقه قابل تنظیم است. موتور این دستگاه با 170 وات توان به خوبی از عهده انجام وظایف محوله برمیاید. وزن دستگاه 660 گرم است و به همراه 129 عدد متعلقات کاربردی و 3 سایز کولت ابزارگیر ارائه می شود. فرز مینیاتوری دیجیتال رونیکس به همراه کیف BMC مقاوم در برابر ضربه عرضه می گردد.

فرز مینیاتوری دیمردار مدل 3402

فرز مینیاتوری آنالوگ رونیکس از نظر فنی مشخصاتی مشابه با مدل دیجیتال دارد. موتور دستگاه در این مدل نیز 170 وات توان دارد؛ وزن دستگاه همانند مدل دیجیتال 660 گرم است و سرعت دستگاه بین 8000 تا 35000 دور در دقیقه قابل تنظیم است. تفاوت اصلی میان دو مدل فرز مینیاتوری رونیکس در سیستم تعویض دور دستگاه است؛ در مدل آنالوگ به جای بورد الکتریکی و سیستم تعویض دور دیجیتال، از یک دیمر آنالوگ استفاده شده و کاربر با تنظیم دیمر میتواند سرعت چرخش ابزار را تغییر دهد. فرز مینیاتوری رونیکس دیمردار نیز از بلبرینگ های ضد غبار بهره میبرد که از استهلاک زودرس ابزار جلوگیری مینماید. این مدل فرز مینیاتوری به همراه 125 عدد متعلقات کاربردی ارائه میشود و 3 سایز کولت ابزارگیر برای آن در نظر گرفته شده است. فرز مینیاتوری آنالوگ رونیکس کیف برزنتی مقاوم  دارد.

یکی از ابزارهای کارآمد که در هر دو مدل فرز مینیاتوری رونیکس ارائه میشود، شلنگ رابط است؛ این شلنگ به قسمت کولت ابزارگیر دستگاه متصل شده و به کاربر اجازه میدهد به جای در دست گرفتن خود دستگاه، ابزار را به سر رابط متصل نماید. به این شکل دست کاربر باید وزن کمتری را کنترل نماید و استفاده از ابزار در طولانی مدت و به خصوص حین انجام کارهای ظریف بسیار ساده تر خواهد بود.

 

نکات کاربری استفاده از فرز مینیاتوری

فرز مینیاتوری ابزاری برای انجام کارهای ظریف است و استفاده از آن برای سوراخکاری یا برش ممکن نیست. موتور دستگاه به گونه ای طراحی شده که توان لازم برای انجام وظایف محوله را دارد اما اگر از آن برای کاربردهای سنگین و پر فشار استفاده شود مانند هر ابزار برقی دیگری آسیب پذیر خواهد بود.

مانند سایر ابزار برقی؛ توجه به این نکته ضروری است که کار باید تنها با وزن و سرعت خود دستگاه صورت پذیرد و وارد نمودن فشار یا وزن مازاد به دستگاه به افزایش سرعت انجام کار یا بهره وری نخواهد انجامید و تنها موجب آسیب به دستگاه خواهد شد.

در مورد استفاده از فرز مینیاتوری بیان این نکته ضروری است که نباید از سیم سیار خیلی بلند برای تامین برق دستگاه استفاده نمود. اگر سیم سیار خیلی بلند باشد نوسانات جریان افزایش خواهد یافت و سبب اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد. این اختلال در مدل های دیمردار کمتر خود را نشان خواهد داد ولی در مدل دیجیتال علاوه بر اینکه از کیفیت قطعه کار نهایی خواهد کاست، به بورد الکتریکی دستگاه آسیب خواهد رساند.

فرزهای مینیاتوری رونیکس مانند سایر ابزار برقی این شرکت از 12 ماه خدمات پس از فروش رونیکس سرویس بهره میبرند و با قیمت مناسب و کیفیتی مطلوب انتخاب مناسبی برای استادکاران و اهل فن میباشند.

ارسال نظر
نظرات کاربران