سنباده لرزان نجاری رونیکس

ابزار آلات رونیکس
سنباده لرزان نجاری رونیکس
1396/10/19
نمایش محتوای مرتبط
سنباده لرزان نجاری رونیکس

در کار با چوب و صنعت نجاری سنباده کاری از بخش های اساسی و مهم کار است و هر نجار حرفه ای بخش زیادی از زمان خود را صرف سنباده و پرداخت مینماید. انتخاب دستگاه سنباده مناسب یکی از تصمیمات مهم هر نجار حرفه ای است.

شرکت رونیکس دو مدل سنباده لرزان نجاری در بازار دارد که در این مطلب به معرفی این محصولات خواهیم پرداخت.

سنباده لرزان نجاری مدل 6401

سنباده لرزان 6401 از یک موتور قدرتمند با توان 300 وات بهره میبرد؛ این توان میتواند آرمیچر دستگاه را با سرعت 13000 دور در دقیقه به حرکت در آورد. چنین سرعتی باعث ایجاد لرزش یکنواخت میشود. وزن این مدل سنباده لرزان رونیکس 2 کیلوگرم است؛ این وزن در کنار لرزش یکنواخت دستگاه، باعث میشود کار نهایی کیفیت پرداخت بالایی داشته باشد.

در این مدل سنباده نجاری رونیکس یک سیستم پیشرفته برای اتصال صفحه سنباده به کفی آلومینیومی در نظر گرفته شده است. همچنین وجود کلید ضد غبار با روکش لاستیکی که از ورود گرد و غبار جلوگیری مینماید، از دیگر ویژگی های این دستگاه است.

سنباده نجاری رونیکس مدل 6401 به دکمه قفل کن نیز مجهز شده است؛ این دکمه در عملکرد متناوب تاثیرگذار است. بلبرینگ های ضد غبار به کار رفته در دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار هستند و باعث افزایش دوام و طول عمر دستگاه میشوند.

ابعاد صفحه سنباده در این مدل سنباده لرزان 185 در 93 میلیمتر است و به همراه سه عدد صفحه سنباده با زبری های متفاوت ارائه میشود. همچنین یک محفظه غبار گیر نیز برای این مدل در نظر گرفته شده است که به همراه ابزار ارائه میشود.

سنباده لرزان مشتی نجاری مدل 6402

این مدل سنباده لرزان که با عنوان سنباده مشتی شناخته میشود، ابعاد کوچکتری دارد و کنترل آن با دست ساده تر انجام میشود. از نظر ساختاری مدل 6402 تفاوت زیادی با دیگر مدل سنباده لرزان رونیکس ندارد. یک موتور قدرتمند دور بالا با توان 220 وات در این مدل در نظر گرفته شده است. از آنجا که وزن دستگاه سبک تر و معادل 1.4 کیلوگرم میباشد، سرعت سنباده لرزان مشتی در حالت آزاد میتواند تا 15000 دور در دقیقه نیز برسد.

در سنباده لرزان مشتی رونیکس یک سیستم جدید گیره اتصال به کار رفته که سهولت استفاده از ابزار را افزایش میدهد. سنباده مشتی رونیکس نیز به کلید ضد غبار با روکش لاستیکی و همچنین بلبرینگ های ضد غبار با کیفیت مجهز گردیده که طول عمر بیشتر دستگاه را تضمین مینماید.

سیستم کفی به کار رفته در سنباده مشتی رونیکس میزان لرزش بدنه دستگاه را به حداقل رسانده و امکان استفاده طولانی مدت از ابزار را برای کاربر فراهم میآورد. علاوه بر این وزن کم سنباده مشتی و طراحی ارگونومی ابزار را به انتخاب ایده آل استادکاران و حرفه ای های نجاری بدل کرده است.

قسمت دسته با روکش لاستیکی نرم پوشیده شده تا راحتی کاربر در استفاده طولانی مدت تضمین گردد.

سایز سطح سنباده در این مدل 100 در 110 میلیمتر است و به همراه یک پد اسفنجی، یک پد فومی و 1 عدد کاغذ سنباده عرضه میگردد.

سنباده لرزان نجاری ابزار پیچیده ای نیست و با رعایت چند نکته ساده می توان در مدت طولانی از این ابزار استفاده نمود. مهم ترین نکته در استفاده از سنباده مشتی مانند سایر ابزارآلات برقی آنست که از وارد آوردن هر گونه فشار و وزن اضافی به ابزار خودداری شود. هر ابزار برقی به دقت مهندسی و طراحی میگردد تا وزن دستگاه برای اجرای کار کافی باشد. وارد نمودن وزن و فشار مازاد به دستگاه آسیب رسانده و از عمر مفید ابزار میکاهد.

برای افزایش طول عمر سنباده مشتی بهتر است پس از هر بار استفاده به کمک دستگاه بلور یا دمنده هوا، ابزار باد گرفته شود تا گرد و غبار داخل ابزار کم گردد.

دقت داشته باشید برای جا به جایی به هیچ وجه ابزار را از قسمت کابل در دست نگیرید چرا که وزن دستگاه می تواند سبب قطع شدن یا اتصالی در کابل شود.

هر دو مدل سنباده لرزان نجاری رونیکس مانند دیگر ابزار برقی شرکت رونیکس به همراه 12 ماه خدمات پس از فروش رونیکس سرویس ارائه می گردد. 

ارسال نظر
نظرات کاربران