معرفی اره بنزینی 4645pro رونیکس

ابزار آلات رونیکس
معرفی اره بنزینی 4645pro رونیکس
1396/10/26
نمایش محتوای مرتبط
معرفی اره بنزینی 4645pro رونیکس

همه ما با اره های موتوری و کاربرد آن ها آشنا هستیم؛ برش درختان و الوار های چوبی مهم ترین وظیفه اره زنجیری است. اره زنجیری در دو مدل برقی و بنزینی تولید میشوند. اره بنزینی از توان بالاتری برخوردار است و البته عدم نیاز به منبع برق برای کارکرد آن را به گزینه مناسب برای کاربری های حرفه ای و در فضاهای باز مبدل ساخته است.

شرکت رونیکس در حال حاضر اره بنزینی 4645pro را به بازار عرضه مینماید که به معرفی آن خواهیم پرداخت.

اره بنزینی pro 4645 به موتور پر قدرت 1800 وات مجهز است. این موتور میتواند سرعت دستگاه در حالت آزاد را به 3200 دور در دقیقه برساند؛ این توان و سرعت از عهده انجام تمام وظایف اره بنزینی به خوبی بر خواهد آمد. حجم موتور این مدل اره بنزینی 45 سی سی است و مخزن سوختی با ظرفیت سوخت 550 میلی لیتر دارد.  اره زنجیری بنزینی رونیکس مدل pro 4645 از زنجیر و ساطور با کیفیت Oregon ساخت امریکا بهره میبرد، سایز ساطور در این مدل 45 سانتیمتر است که میتوان آن را کاربردی ترین سایز ساطور در نظر گرفت.

اره درخت بر بنزینی رونیکس مدل pro 4645 به یک کاربراتور با کیفیت ساخت کشور ژاپن مجهز است که کارکرد روان دستگاه را تضمین مینماید. سیستم ضد لرزش دوبل به کار رفته در این مدل از انتقال لرزش های حین کار به کاربر جلوگیری به عمل می آورد. این محصول تحت لیسانس EURO II اروپا تولید شده است.

اره بنزینی pro 4645 رونیکس 5 کیلوگرم وزن دارد؛ به سیستم استارت سریع برای سهولت کاربری مجهز است و سیستم روغن کاری اتوماتیک زنجیر نیز دارد.

نکات کاربری اره بنزینی

موتورهای اره بنزینی از نوع دو زمانه هستند؛ در این موتورها برای روانکاری قطعات از ترکیب کردن روغن و بنزین کمک میگیرند. مناسب ترین ترکیب برای اره بنزینی آن است که در هر یک لیتر بنزین 50 سی سی روغن اضافه نمایید. به هیچ وجه از بنزین سوپر در این ترکیب استفاده نکنید؛ بنزین سوپر خشک است و اکتان بالاتری دارد، موتورهای بنزینی دو زمانه به ترکیب چرب تر نیاز دارند تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

نکته مهم در مورد زنجیر اره بنزینی آن است که توجه نمایید زنجیر نه زیاد شل و نه خیلی سفت باشد. اگر زنجیر خیلی شل باشد ممکن است از ساطور جدا شود و به کاربر آسیب برساند و اگر بیش از حد سفت باشد باعث خوردگی ساطور و آسیب دیدن قطعات داخلی دستگاه میگردد. میزان شل و سفت بودن زنجیر را به کمک پیچ قابل تنظیم تعبیه شده در ابزار، میتوان تنظیم نمود.

 همانطور که بیان شد اره زنجیری به یک منبع روغن زنجیر مجهز است و عملیات روانکاری زنجیر به صورت خودکار صورت میگیرد. هر چند میتوانید از روغن اتوماتیک برای پر کردن این مخزن استفاده نمایید ولی روغن 40 بهترین گزینه برای آن است. معمولا بعد از خاموش شدن دستگاه روغنی که بین زنجیر و ساطور و روی پمپ روغن است به آرامی شروع به خالی شدن مینماید و زیر دستگاه را روغنی میکند؛ این روغن ریزی طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

طریقه صحیح روشن کردن اره بنزینی به این صورت است که ابتدا ترکیب روغن و بنزین را داخل مخزن سوخت دستگاه ریخته و پمپ ثانویه را 2 تا 3 مرتبه فشار میدهیم تا بنزین به کاربراتور برسد. سوئیچ را روشن نموده و ساسات را میکشیم. 3 مرتبه هندل میزنیم و ساسات را به حالت اولیه باز میگردانیم؛ با هندل بعدی دستگاه روشن خواهد شد. در حالت طبیعی هنگام روشن شدن دستگاه گاز میخورد. چند ثانیه صبر نمایید تا دستگاه کار کند سپس اهرم گاز را به آرامی فشار دهید تا میزان گاز تنظیم گردد و سپس عملیات برش کاری را آغاز نمایید.

اگر پس از انجام مراحل بالا اره روشن نشد از هندل زدن اضافی خودداری نمایید؛ این کار موجب تجمع بیش از حد بنزین در مخزن شده و اصطلاحا موتور خفه میکند.

در اره بنزینی یک سیستم ترمز ایمنی تعبیه شده که در صورت بروز حادثه به صورت خودکار مانع از چرخش زنجیر شده و از آسیب به کاربر جلوگیری به عمل می آورد؛ در حالت عادی قبل از روشن کردن دستگاه از آزاد بودن این ترمز اطمینان حاصل کنید و هرگز در حالت ترمز، اره را گاز ندهید چرا که سبب آسیب به سیستم کلاچ دستگاه خواهد شد. پس از اتمام کار و خاموش کردن دستگاه بهتر است سیستم ترمز ایمنی را نیز فعال نمایید.

ترکیب بنزین و روغن را طوری در نظر بگیرید که حداکثر ظرف یکماه به طور کامل مصرف گردد؛ باقی ماندن بیش از حد این ترکیب به مرور باعث تبخیر بنزین شده و ترکیب بیش از حد چرب میشود. اگر برای مدت طولانی از اره بنزینی استفاده نمیکنید بنزین و روغن را از مخازن خالی نمایید و دستگاه را مدتی روشن بگذارید تا تمامی سوخت آن مصرف گردد.

ارسال نظر
نظرات کاربران