اینورترهای جوشکاری رونیکس

ابزار آلات رونیکس
اینورترهای جوشکاری رونیکس
1396/11/23
نمایش محتوای مرتبط
اینورترهای جوشکاری رونیکس

با رشد دانش و پیشرفت تکنولوژی هر روز شاهد ابزارهای جدید و فناوری های نوین در صنعت هستیم. ابزارآلات آهنگری و کار با فلزات هم از این قاعده مستثنی نیست و پیوسته در حال پیشرفت است. در سال های اخیر دستگاه های جوشکاری پیشرفته تر شده اند و کارایی فوق العاده ای پیدا کرده اند. این تغییرات کمک کرده دستگاه ها با ابعاد کوچکتر از توانایی انجام کار بیشتر و البته بهتر برخوردار شوند.

شرکت رونیکس با بیشترین تنوع محصول در بازار ابزار کشور؛ صنعت آهنگری را فراموش نکرده و پیوسته بهترین و جدیدترین ابزار و ماشین آلات این صنعت را به بازار کشور ارائه نموده است. در حال حاضر سه مدل اینورتر جوشکاری رونیکس در بازار موجود است که در این مطلب به معرفی ویژگی های کلی این مدل ها خواهیم پرداخت.

دستگاه های اینورتر شرکت رونیکس یکی از رایج ترین و پر طرفدارترین مدل های موجود بازار هستند. آنچه باعث محبوبیت این دستگاه ها شده، کیفیت و توان بالای دستگاه است. این مدل اینورترها با توان بالا و بکارگیری فناوری روز IGBT کیفیت جوش بهتر، نفوذ بیشتر، کاهش مصرف انرژی و البته کارآمدی بالاتری را فراهم می آورند.

طراحی منحصربفرد فنی و بدنه مستحکم و مقاوم در برابر ضربه از دیگر ویژگی های دستگاه است که آن را از سایر اینورتر های بازار متمایز می سازد.

برای افزایش سهولت تنظیم دقیق جریان و نمایش خروجی واقعی دستگاه یک نمایشگر دیجیتال آمپر روی این اینورتر تعبیه شده است. علاوه بر این ترموسوئیچ  یا سیستم قطع کن حرارتی جهت حفاظت از دستگاه در برابر افزایش دما، سیستم ArcForce یا قابلیت تنظیم قوس الکتریکی، قابلیت AntiStick یا ضد چسبندگی که سهولت در کاربری الکترودهای متنوع جوشکاری را فراهم میکند از دیگر ویژگی های این اینورترهای قدرتمند است.

کارایی بالا، صرفه جویی در مصرف برق، قابلیت حمل و جا به جایی ساده، جوش یکنواخت و میزان ولتاژ بی باری بالا این دستگاه را به انتخاب اول حرفه ای های بازار مبدل کرده است. تمامی مدل های اینورتر رونیکس قابلیت راه اندازی و استفاده با برق ژنراتور را نیز دارا هستند.

اینورتر جوشکاری 4600 رونیکس

این مدل دستگاه اینورتر رونیکس با توان 9.4 کیلو ولت آمپر، جریان خروجی تا 200 آمپر تولید میکند؛ ولتاژ دستگاه در حالت بی باری 70 ولت بوده و چرخه عملکردی معادل 60 درصد دارد. اینورتر جوشکاری 4600 رونیکس 8.5 کیلو وزن دارد.

اینورتر جوشکاری 4620 رونیکس

این مدل دستگاه اینورتر جوشکاری جزو گروه محصولات تاپ لاین رونیکس است و علاوه بر ویژگی ها ذکر شده به سیستم جوشکاری TIG نیز مجهز است. سیستم AutoStop و سیستم HotStart که از دستگاه در برابر آسیب های ناشی از نوسانات برق محافظت میکند نیز در این دستگاه به کار رفته است.

این مدل اینورتر جوشکاری رونیکس 11 کیلوگرم وزن دارد و 9.4 کیلو آمپر توان دارد. جریان ورودی دستگاه 42.8 آمپر است که با چرخه عملکردی 60 درصدی دستگاه خروجی از 10 تا 200 آمپر قابل تنظیم است. ولتاژ دستگاه در حالت بی باری معادل 70 ولت است.

اینورتر جوشکاری 4625 رونیکس

اینورتر جوشکاری سری تاپ لاین رونیکس مدل 4625 هم به سیستم TIG مجهز است. سیستم های AutoStop و HotStart نیز دارد. تفاوت این مدل با مدل های قبلی در جریان خروجی دستگاه است. بر خلاف بیشتر مدل های موجود بازار که با جریان غیر واقعی عرضه میشوند؛ اینورتر جوشکاری 4625 رونیکس 250 آمپر جریان خروجی واقعی تولید میکند و برای تولید چنین جریانی به 57.3 آمپر جریان ورودی نیاز دارد.

وزن این دستگاه 11 کیلوگرم و توان آن نیز 11 کیلو ولت آمپر است. چرخه عملکرد دستگاه 60 تا 80 درصد است و ولتاژ دستگاه در حالت بی باری معادل 87 ولت است.

 
ارسال نظر
نظرات کاربران