دست حین کار با منگنه کوب دستی
- دانستنی ها

منگنه کوب دستی رونیکس

منگنه کوب دستگاهی است با کاربردی مشابه ماشین منگنه معمولی، با این تفاوت که برای اتصال اجسام سخت‌تر به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. موارد استفاده از این وسیله عبارتند از مبل سازی، نجاری، رویه کوبی و … . منگنه کوب‌ها انواع مختلفی از جمله منگنه کوب برقی، منگنه کوب بادی و منگنه کوب دستی دارند که در ادامه هر یک از آن‌ها را به شما معرفی کرده و برایتان شرح می‌دهیم.

منگنه کوب دستی

منگنه کوب دستی به علت قدرت فنر پایین‌تر و در پی آن نیاز بیشتری که به قدرت بدنی کاربر دارد، در کارهای نسبتاً سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد. خود این وسیله بسته به نوع کاربرد، انواع متفاوتی دارد: منگنه‌ کوب دستی معمولی، منگنه کوب دستی چکشی، منگنه کوب دستی کارتن، منگنه کوب دستی کابل و سیم، که در مواردی مثل بسته بندی، کارهای معمولی خانگی و … مورد استفاده قرار می‌گیرند.

منگنه کوب بادی

منگنه کوب‌های بادی برای کارهای سنگین و سخت‌تری نسبت به امور معمولی خانه و … استفاده می‌شوند. این ابزارها دارای نیرو و قدرت زیادی هستند و انرژی زیادی را از کاربر سلب نمی‌کنند؛ همچنین به دلیل وزن کمی که دارند، در استفاده‌های طولانی مدت کاربر را دچار خستگی نمی‌کنند و علاوه بر این، به دلیل قابلیت اتصال خشاب‌های متوالی باعث افزایش سرعت عمل کاربر هم می‌شوند. همین باعث شده است که از منگنه کوب بادی برای کارهایی مثل نجاری، مبلمان سازی، سقف سازی، چارچوب بندی و … استفاده کنند.

منگنه کوب برقی

منگنه کوب‌های برقی و شارژی از به روز ترین انواع منگنه کوب هستند که کار را برای کاربران این وسیله بسیار راحت‌تر از قبل کرده‌اند. منگنه کوب‌های برقی برخلاف مدل‌های بادی به هیچ تجهیزات جانبی به غیر از یک سیم متصل به پریز خروجی شبکه برق شهری نیاز ندارند. همین مسئله موجب رضایت خاطر بیشتر کاربران شده است، به نحوی که ترجیح می‌دهند در بسیاری از موارد به جای انواع دستی و بادی، از مدل برقی آن استفاده کنند. منگنه‌کوب‌های برقی به دلیل قدرت و سرعت مناسب و همین‌طور جابجایی آسانی که دارند در موارد مختلف و برای کارهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع منگنه کوب رونیکس

شرکت رونیکس در زمینه تولید منگنه کوب هم نیاز و خواسته مشتری را در نظر گرفته و انواع مختلف این ابزار را تولید می‌کند:

  • منگنه کوب دستی رونیکس
  • منگنه کوب بادی رونیکس
  • منگنه کوب برقی رونیکس

منگنه کوب دستی رونیکس

منگنه کوب دستی رونیکس با ویژگی‌های مفیدی ساخته شده است که بتواند به واسطه آن‌ها راحتی کاربران را در حین استفاده از این ابزار فراهم کرده و نیازهای آن‌ها را مرتفع کند.

منگنه کوب دستی رونیکس - مدل RH-4801منگنه کوب رونیکس مدل RH-4801

برای شناخت بیشتر و مرور سریع اطلاعات این محصول می‌توانید مختصر توضیحاتی که درباره این وسیله در زیر برایتان آورده‌ایم را مطالعه کنید.

منگنه کوب دستی رونیکس مانند بسیاری از ابزار با کیفیت دیگر این شرکت محصول کشور تایوان است که برای ساخت و تولید آن استانداردها و ویژگی‌های خاصی مد نظر قرار گرفته است. این منگنه کوب دستی تحت استاندارد بین المللی GS ساخته شده است؛ استانداردی که گستره وسیعی از محصولات، کالاها و خدمات مختلف را در بر می‌گیرد و راه‌کارهایی را برای بهبود طراحی، تولید و توزیع آن‌ها ارائه می‌دهد.

بدنه این منگنه کوب دستی از جنس استنلس استیل است که در استفاده‌های طولانی مدت و متناوب مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد. در طراحی دسته این ابزار، ویژگی‌های منحصر به فردی در نظر گرفته شده است که موجب کاربری نرم و روان و جلوگیری از خستگی دست کاربر در استفاده‌های طولانی مدت و مداوم می‌شود. از دیگر ویژگی‌های منگنه کوب دستی رونیکس می‌توان به قابلیت تنظیم قدرت و نیروی کوبش سوزن منگنه (با توجه به نوع سوزن و جنس قطعه کار) و همین‌طور تجهیز بودن آن به پیچ تنظیم کننده کنترل قدرت کوبش اشاره کرد. در هنگام استفاده از این منگنه کوب دستی از سوزن‌هایی با ارتفاع ۴ الی ۱۴ میلی‌متر می‌توان استفاده کرد.