بررسی کامل و کاربردی اینورتر جوشکاری تاپ لاین RH-4608 رونیکس

اینورتر تاپ لاین RH-4608 رونیکس

به قلم فرناز اصلاح

19 تیر 1403

فکر می‌کنید یک اینورتر جوشکاری حرفه‌ای چه مشخصاتی باید داشته باشد؟ قابلیت جوشکاری بی‌وقفه با الکترود پنج و شش؟ جوش نفوذی فوق‌العاده یا کیفیت بالای جوش و پاشش؟ کدام ویژگی برای شما مهم‌تر است؟

شاید هنگام جوشکاری با بعضی از دستگاه‌های جوش اینورتر متوجه شده باشید که این دستگاه‌ها مداومت کاری زیادی ندارند یا در آمپراژ خروجی بالا و یا هنگام جوشکاری با الکترودهای قطورتر داغ می‌کنند و نهایتاً از کار می‌افتند. رونیکس برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، مدل‌های متنوع اینورتر جوشکاری را متناسب با نیازهای شما و تحت استانداردهای کیفی سفت و سخت خود تولید کرده و روانه بازار ابزار می‌کند.

به تازگی اینورتر جوشکاری تاپ لاین RH-4608، در ادامۀ بارش اینورترهای رونیکس به بازار ابزار عرضه شده‌ و با وجود قابلیت‌های متعدد، به نیازهای استادکاران و جوشکاران پاسخ می‌دهد. در این مقاله از مجله رونیکس، اینورتر تاپ لاین جوشکاری رونیکس مدل RH-4608 را بررسی می‌کنیم.

رونیکس را بخوانید.

جوشکاری بی‌وقفه با 220 آمپر واقعی

اگر موقع انتخاب اینورتر جوشکاری دقت و توجه لازم را نداشته باشید، در حین کار با دستگاه متوجه می‌شوید که محدوده جریان خروجی اعلامی توسط کارخانه و آمپراژ واقعی در حین جوشکاری با هم متفاوت هستند.

شاید هم دستگاه در حین کار با آمپراژ خروجی بالا از کار بیفتد و دیگر نتوانید به کار خود ادامه دهید. با وجود کیفیت ساخت بالای اینورتر RH-4608 چنین مشکلی را تجربه نمی‌کنید.

حداکثر آمپراژ خروجی اینورتر جوشکاری تاپ لاین RH-4608 رونیکس 220 آمپر بوده و ولتاژ خروجی آن نیز حدود 28 ولت است تا بتوانید هنگام کار با این دستگاه لذت جوشکاری بی‌وقفه با 220 آمپر واقعی و الکترود پنج را تجربه کنید.

ویژگی‌های اینورتر جوشکاری RH-4608 رونیکس

IGBT قوی‌تر و سرعت سوئیچینگ بیشتر

وجود برد IGBT و استفاده از تکنولوژی ترانزیستور دو قطبی با گیت عایق‌شده (Insulated Gate Bipolar Transistor) در اینورترهای جوشکاری، مزیتی است که موجب نفوذ بیشتر، افزایش کیفیت جوش، مصرف انرژی کمتر و نهایتاً عملکرد بهتر اینورتر می‌شود.

در اینورتر جوشکاری تاپ لاین RH-4608 رونیکس از برد IGBT 80 آمپری استفاده شده که نسبت به IGBTهای 60 آمپریِ اینورترهای مشابه بازار قوی‌تر است. با وجود قابلیت عملکرد این برد IGBT در ولتاژ و آمپراژ بالا، می‌توانید بهره توانی و سرعت سوئیچینگ بالاتری را در حین کار تجربه کنید.

اینورترهای جوشکاری رونیکس در یک نگاه

دو برد با ساختار فول بریج و حداکثر توان خروجی

هر چه توان خروجی دستگاه جوش اینورتر بالاتر باشد، قابلیت کار مداوم با دستگاه در آمپراژ بالا و با الکترودهای قطورتر بیشتر می‌شود.

اینورترهای تاپ لاین رونیکس مدل RH-4608 با وجود دو برد فول بریج فرمان- تغذیه و برد IGBT قوی، انتخابی کارآمد برای شما هستند.

کار با اینورتر جوشکاری RH-4608رونیکس

سایر ویژگی‌های مهم اینورتر جوشکاری تاپ لاین RH-4608 رونیکس

اینورترهای جوشکاری تاپ لاین رونیکس مدل RH-4608، در طی مداومت‌های جوشکاری یا کار در دماهای بالا عملکرد و مقاومت بی‌نظیری دارند. چند مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های این اینورترها به شرح زیر هستند:

 • چرخه عملکرد: چرخه‌ عملکرد اینورتر جدید RH-4608 رونیکس بالای ۶۰ درصد در دمای ۲۵ درجه‌ سانتی‌گراد است.
 • بدنه مستحکم و سبک: اینورتر جوشکاری رونیکس مدل RH-4608 با وجود طراحی ارگونومیک، وزن  سبک و نیز ورق فلزی ضخیم روی پوسته، دوام و عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد.
 • ولوم‌های اینورتر: با استفاده از دو ولوم RH-4608 می‌توانید میزان قوس الکتریکی و جریان را در حین جوشکاری تنظیم کنید. تنظیم عمق جوش با وجود سیستم آرک‌فورس با توجه به ضخامت قطعه کار باعث می‌شود تا بتوانید جوش صاف و یکنواختی را درقطعه کار ایجاد کنید.
 • سیستم کولینگ: تکنولوژی توربوفن پلاس در کنار طراحی حرفه‌ای کانال‌های هوای خروجی در بدنه باعث می‌شود تا بتوانید بدون نگرانی از داغ‌شدن دستگاه بی‌وقفه جوشکاری کنید.
 • صفحه نمایش دیجیتال: صفحه نمایش دیجیتال روی پنل در RH-4608، جریان خروجی دستگاه را در حین کار نشان می‌دهد تا دقیق‌تر جوشکاری کنید.
 • سیستم محافظتی: سیستم‌های محافظتی ولتاژ، آمپراژ، دما و اورلود موجب می‌شود که اگر این موارد در حین کار با دستگاه، از استاندارد تنظیم‌شده بیشتر شود، اینورتر به طور خودکار متوقف شود.
 • سیستم آنتی‌استیک: با وجود سنسور آنتی‌استیک، کاربران مبتدی هم می‌توانند به آسانی و بدون ایجاد چسبندگی، ضخیم‌ترین قطعات را جوشکاری کنند.
 • سیستم هات استارت: با وجود سنسور هات استارت در اینورتر RH-4608، درجه حرارت حوضچۀ مذاب بیش از حد بالا نمی‌رود. همین مساله با جلوگیری از پاشش جوش، تمرکز جوشکار را بالاتر برده و در نتیجه، تخلیه حوضچه اتفاق نمی‌افتد و نهایتا جوش قوی‌تری ایجاد می‌شود.
 • کلید ظرفیت بالا: استفاده از کلید ظرفیت بالا در این اینورتر موجب کنترل بیشتر نوسانات جریان ورودی شده و نهایتاً با کاهش استهلاک، موجب افزایش دوام و طول عمر RH-4608 می‌شود.

بیشتر بخوانید:
معرفی و بررسی ویژگی‌های اینورترهای تاپ لاین رونیکس
ورود اینورترهای جوشکاری RH-4607 و RH-4607K رونیکس به بازار ابزار ایران

RH-4608، انتخاب حرفه‌ای برای جوشکاران حرفه‌ای

هنگام جوشکاری، قابلیت جوشکاری بی‌وقفه با الکترودهای ضخیم، کیفیت جوش بین قطعات و در عین حال، نفوذ مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد و فقط یک اینورتر جوشکاری باکیفیت و حرفه‌ای می‌تواند با چنین مشخصاتی ساخته شود.

در این مقاله از مجله رونیکس، مشخصات اینورتر جوشکاری تاپ لاین RH-4608 را بررسی کردیم. شما برای انتخاب یک اینورتر جوشکاری باکیفیت به چه مشخصاتی توجه می‌کنید؟

می‌توانید نظرات خود را با ما در همین صفحه به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا اینورترهای جوشکار رونیکس گارانتی دارند؟
بله؛ مدل‌های متنوع دستگاه‌های جوش اینورتر رونیکس با گارانتی 40 ماهه رونیکس سرویس به بازار ابزار ایران عرضه می‌شوند.
اینورتر جوشکاری RH-4608 رونیکس را از کجا بخریم؟
برای خرید این دستگاه جوش و تمام اینورترهای رونیکس می‌توانید به ابزارفروشی‌های معتبر سراسر کشور مراجعه کنید.

21 پاسخ به “بررسی کامل و کاربردی اینورتر جوشکاری تاپ لاین RH-4608 رونیکس”

 1. ابراهیم همتی فر گفت:

  سلام من دنبال یک دستگاه جوش اینورتر 350امپر
  برای کارهای خانگی

  • رونیکس گفت:

   همراه گرامی سلام. اینورتر 5 برد و 315 آمپر RH-4631، بهترین انتخاب برای کاربردهای صنعتی است. شما برای کاربردهای خانگی می‌توانید از مینی اینورتر یا اینورترهایی با آمپر پایین‌تر نیز استفاده کنید.

  • M.a گفت:

   دستگاه اینورتر۳۱۵ آمپر واقعی که وجود نداره برای کار خانگی دستگاه مینی معتبر هم سبک تره هم قیمت مناسب تر هم کار راه اندازه دستگاه مینی وینر خیلی عالیه

 2. ناشناس گفت:

  میشه بفرمائید از کدوم کشور وارد میشه؟

 3. محمدرضایی گفت:

  باسلام بیشتر محصولات ازکشوربرادرچینه دومٱمحصولات ایرانی ازچین بهتره مثل ایران جوش وجوشا وغیره وغیره چرا این همه تبلیغات برای محصولات چینی هستش برای ایرانی ساخت خودمان نیست مثل صبا چون چینی ارزان تره مردم روبه محصولات چینی روی آوردن

 4. ناشناس گفت:

  چندعدداز این اینورترهای جوشکاری با برق تک فاز خانگی بشکل همزمان می‌توانند فعال باشند و کنتور در نزند

 5. محمد ۰۹۱۴۳۱۰۵۸۱۲ گفت:

  با سلام کدام مدل از دستگاههای رونیکیس یا مشابه دارای خروجی ۶۰ولت میباشد؟

  • رونیکس گفت:

   همراه گرامی سلام. ولتاژ بی‌باری بیشتر مدل‌های اینورتر رونیکس بالای 60 ولت است؛ اما در خصوص ولتاژ خروجی یا ولتاژ در حین جوشکاری، با افزایش ولتاژ، آمپراژ پایین می‌آید. بنابراین ولتاژ دستگاه‌های جوش اینورتر رونیکس در حین جوشکاری در محدوده 30-20 ولت قرار دارد.

 6. عبدالله گفت:

  باسلام و درود قیمت دستگاه جوش اینورتر چند لطفاً قیمت بنوسید

  • رونیکس گفت:

   همراه گرامی سلام. جهت استعلام قیمت اینورتر و تمام محصولات رونیکس با واحد امور مشتریان و شماره تلفن 0216497 تماس بگیرید.

 7. ناشناس گفت:

  سلام RH4608که فرمودید چند قیمت میباشد؟

  • رونیکس گفت:

   همراه گرامی سلام. جهت استعلام قیمت اینورتر و تمام محصولات رونیکس با واحد امور مشتریان و شماره تلفن 0216497 تماس بگیرید.

 8. مهدی گفت:

  نمایشگر ال ای دی سفید رنگ یه مشکل که هست تو روشنایی روز به سختی قابل دیدن هست مخصوصا توی آفتاب شدید نمیبینی رو چه آمپریه. و اینکه در مورد مشخصات فنی دستگاه چیزی گفته نشده چند آی جی بیتی هست؟چند برد هست؟

 9. سلمان گفت:

  سلام
  این دستگاه قابلیت جوشکاری با ارگون را دارد یا خیر؟

 10. یوسفی گفت:

  سلام میشه اسکلت فلزی باالکترود چهار باهاش جوشکاری کر
  د جواب میده

  • رونیکس گفت:

   همراه گرامی سلام. بله بسته به نوع اسكلت و ميزان نفوذ هم از الکترود ٤ و هم از الکترود ٥ مي‌شود استفاده كرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

عضویت در خبرنامه :

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از جدیدترین مقالات مجله رونیکس ایمیل خود را وارد کنید.