bottel-jack

جک روغنی

جک روغنی یا جک هیدرولیکی در بلند کردن انواع وسایل نقلیه کاربرد دارد. این ابزار قدرت بسیار بالایی دارد و در صنایع مختلف مثل خودرو و ساخت‌و‌ساز از جک‌های روغنی استفاده زیادی می‌شود. انواع جک روغنی براساس حداکثر وزنی که تحمل می‌کند، تقسیم می‌شود.
اگر به دنبال بهترین جک روغنی بازار ابزار هستید، رونیکس را انتخاب کنید. جک روغنی رونیکس در اندازه‌ها و ابعاد مختلفی به بازار ابزار ایران عرضه شده و از پایه‌های گسترده و مستحکم با مقاومت بسیار بالا برخوردار است.

راهنمای خرید جک روغنی

bottle-jack

جک روغنی


جک روغنی ابزاری برای بلند کردن ماشین‌آلات و اجسام بزرگ است. جک‌های روغنی از قدرت بیشتری نسبت به جک‌های سوسماری برخوردار هستند و قدرت بالای آن‌ها باعث استفاده گسترده از این ابزار در صنایع مختلف مثل خودرو و ساخت‌و‌ساز شده است. جک‌های روغنی براساس حداکثر میزان تحمل وزنی که دارند در انواع مختلفی تولید می‌شوند.
کاربردهای زیاد جک روغنی باعث شده تا برندهای زیادی دست به تولید این ابزار بزنند؛ برند بین‌المللی رونیکس هم از این قاعده مستثنی نیست. رونیکس تولیدکننده انواع جک روغنی با میزان تحمل وزن 2 تا 32 تن است که با قابلیت‌هایی مانند پیچ سخت‌کاری شده برای تنظیم ارتفاع در پایین‌ترین حالت و حداکثر ارتفاع، خرک دندانه‌دار سخت‌کاری شده برای تنظیم ارتفاع و پایه گسترده با ثبات و استحکام بالا شما را در بلندکردن وسایل مختلف یاری کند.
در هنگام خرید جک روغنی باید به میزان توان تحمل وزن، حداکثر میزان ارتفاع دستگاه، کیفیت ساخت و برند تولیدکننده آن توجه کنید. به همین دلیل در ادامه به ویژگی‌هایی که یک جک روغنی حرفه‌ای را از نمونه بی‌کیفیت متمایز می‌کند، می‌پردازیم.

میزان تحمل وزن


در زمان خرید جک روغنی به حداکثر میزان تحمل وزن آن توجه کنید. انواع جک‌های روغنی براساس حداکثر میزان تحمل وزن‌شان طبقه‌بندی می‌شوند؛ به عنوان مثال جک روغنی 5 تن حداکثر می‌تواند وسایلی با 5 تن را از زمین بلند کند.
رونیکس تولیدکننده انواع جک روغنی 2 تا 32 تن است؛ جک روغنی 15 تن RH-4905، جک روغنی 5 تن RH-4903 و جک روغنی 20 تن RH-4906 برخی از تولیدات باکیفیت شرکت رونیکس است که برای دوام بالا و مقاومت بالاتر ابزار، نقاط تنش بالای آن تقویت شده است.

حداکثر میزان ارتفاع دستگاه


به حداکثر میزان ارتفاع دستگاه دقت کنید. هرکدام از انواع جک روغنی توانایی بالا بردن وسایل را تا اندازه خاصی دارند. حداکثر میزان ارتفاع جک روغنی از جمع حداقل ارتفاع دستگاه، ارتفاع بالا بردن به کمک اهرم و ارتفاع قابل تنظیم توسط پیچ تنظیم ارتفاع آن بدست می‌آید.
به عنوان مثال جک روغنی RH-4903 رونیکس دارای حداقل ارتفاع 216 میلی‌متر، ارتفاع بالا بردن با اهرم 127 میلی‌متر است. همچنین با پیچ تنظیم ارتفاعی که روی این ابزار قرار گرفته، می‌توانید 70 میلی‌متر جسم مورد نظر را بالاتر ببرید. مجموعه این اعداد، حداکثر ارتفاع جک روغنی RH-4903رونیکس را به 413 میلی‌متر می‌رساند.

رونیکس، همراه همیشگی شما


رونیکس با بررسی و شناخت نیاز بازار ابزار ایران، بیش از 2500 نوع ابزار را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. جک روغنی رونیکس از جمله قطعات باکیفیت این برند است که در انواع و اندازه‌های مختلف و برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌ها ساخته شده ‌است.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع جک روغنی، بهترین مارک جک روغنی، خرید جک روغنی و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.