drill-press

دریل ستونی رونیکس

دریل‌ ستونی ابزاری با ابعاد بزرگ و وزن بیشتر نسبت به دریل‌های دستی است. این ابزار که با نام‌های دریل ایستاده یا دریل عمودی هم شناخته می‌شود، به‌صورت عمودی روی میز یا زمین قرار می‌گیرد. این ابزار کاربرد خانگی ندارد و در کارگاه‌های نجاری، صنعتی و خطوط تولید برای سوراخکاری چوب، فلز و پلاستیک، از آن استفاده می‌شود.
استفاده از این دریل‌ها که به اشتباه دلر ستونی هم خوانده می‌شوند، در کارهای خانگی یا سوراخکاری‌های جزئی نجاری توجیه اقتصادی ندارد. اما اگر در حجم بالا سوراخ‌کاری، پخ‌زنی و خزینه‌کاری می‌کنید و در کارهای سری‌ کاری خود به‌دنبال ابزاری با دقت‌ بالا هستید، دریل ستونی بهترین گزینه برای شما است.
برند رونیکس تولیدکننده انواع دریل صنعتی ایستاده است تا تمام نیازهای شما را از این ابزار برآورده کند. موتور پرقدرت، سه‌نظام آچاری قابل تنظیم و سیستم تسمه پولی با قابلیت تنظیم در سرعت‌های مختلف این ابزار تولیدشده توسط رونیکس را به بهترین دریل ستونی بازار ابزار ایران تبدیل کرده است.

ویدئو محصولات

Ronix-mag

مجله رونیکس

 

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع دریل الکتریکی، بهترین مارک دریل الکتریکی، خرید دریل الکتریکی و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.

راهنمای خرید دریل ستونی

drill-press

مقایسه دریل‌های ستونی رونیکس

دریل‌ ستونی یا دریل ایستاده ابزاری برای سوراخکاری است که ابعاد بزرگتر و وزن بیشتری نسبت به دیگر انواع دریل دارد. این ابزار کاربرد خانگی ندارد و بیشتر در سوراخ‌کاری، پخ‌زنی و خزینه‌کاری در حجم بالا استفاده می‌شود. برندهای زیادی در حال تولید این ابزار هستند؛ به‌همین‌دلیل متمایز کردن یک دریل ستونی حرفه‌ای نسبت به انواع بی‌کیفیت آن کار دشواری است.
اگر به دنبال بهترین دریل ایستاده بازار هستید، رونیکس را انتخاب کنید؛ موتور پرقدرت، سه‌نظام آچاری قابل تنظیم و سیستم تسمه پولی با قابلیت تنظیم در سرعت‌های مختلف تنها بخشی از ویژگی‌های این ابزار است. در این نوشتار به دریل‌های ستونی‌ رونیکس می‌پردازیم تا ببینید ابزاری در رده سوپربرندهای جهانی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

موتور، شفت و سیستم تسمه پولی

دریل ستونی برای عملکرد خوب خود در سوراخکاری، به یک موتور با راندمان بالا نیاز دارد. دریل‌های ستونی رونیکس از موتورهای پرقدرتی برای سوراخکاری در سطوح مختلف برخوردار هستند.
در دریل‌های ستونی برای انتقال صحیح قدرت تولیدشده توسط موتور به سه نظام، به یک میله نیاز داریم. شفت یا محور اصلی دستگاه این وظیفه را انجام می‌دهد. در دریل‌های ستونی رونیکس از شفت‌‌های سخت‌کاری‌شده از نوع MT2 یا B16 استفاده شده است.
همچنین دریل‌های عمودی دارای سیستم تسمه پولی هستند. تسمه چرخش ایجادشده توسط موتور را به شفت انتقال داده تا در نهایت سه نظام بچرخد. این تسمه‌ها روی پولی قرار می‌گیرند و کار گردش را انجام می‌دهند. پولی دریل‌های ستونی از جنس آلومینیوم ریخته‌گری شده است. این دریل‌ها قابلیت تنظیم در محدوده سرعتی مختلف را دارد که به کمک کلید‌های قرارگرفته بر روی بدنه انجام می‌شود.

سه نظام آچاری

سه‌نظام دریل‌های ستونی نسبت به دریل‌های دستی قوی‌تر و ظرفیت بالاتری دارند. سه نظام دریل‌های ستونی رونیکس از نوع آچاری و دارای صفحه‌ محافظ است. سه نظام این دریل‌ها در ابعاد مختلفی تولید و برای کار با انواع مته‌ها مناسب است.

بدنه مقاوم و اهرم‌ها

بدنه از اصلی‌ترین بخش‌های یک دریل ستونی است؛ چراکه قطعات مهمی مثل پایه دریل بر روی آن سوار می‌شود. تقریبا کل قطعات موجود در دریل ستونی روی پایه سوار می‌شوند. به همین دلیل بدنه این ابزار باید از جنس باکیفیت و مقاومی ساخته شود. کفی و میز دریل‌های ستونی رونیکس از جنس چدن ساخته شده است. به‌دلیل طراحی بزرگ و مستحکم دسته‌ها در این دریل‌ها، علاوه بر حداکثر کنترل در زمان کار، امکان افزایش نیروی وارده را خواهید داشت. علاوه بر این، طراحی ویژه گروه کیفی رونیکس، به این ابزار وزن مناسبی داده است.
دریل‌های ستونی رونیکس از چند اهرم و دستگیره مختلف برخوردار هستند. این دریل‌ها دارای اهرم تنظیم ارتفاع میز متناسب با عملیات مورد نظر هستند. همچنین، اهرم تنظیم شیب میز کار با قابلیت تنظیم زاویه‌ میز تا 45 درجه به دو طرف افزایش دقت در عملیات مختلف کاری را به شما می‌دهد.

خدمات پس از فروش متمایز رونیکس

در بازار ابزار ایران، با وجود برندهای زیادی که تولیدکننده دریل ستونی هستند، برندی می‌تواند خود را از بقیه متمایز کند که محصولاتی باکیفیت و متنوع را برای انواع کاربری‌ها در اختیار مخاطبان خود قرار بدهد. علاوه‌براین، ارائه خدمات پس از فروش مناسب یکی دیگر از مسائلی است که خیال مخاطب را از بابت خرید یک محصول راحت می‌کند. دریل‌های ستونی رونیکس با ضمانت رونیکس سرویس به بازار عرضه می‌شوند. درصورت بروز هرگونه مشکل در این ابزار می‌توانید بدون هیچ نگرانی به نمایندگی خدمات پس از فروش رونیکس در سراسر کشور مراجعه و اقدام به تعمیر ابزار خود کنید.

dfghdfg

عضویت در خبرنامه :

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از جدیدترین مقالات مجله رونیکس ایمیل خود را وارد کنید.

آدرس

دفتر مرکزی: ایران ، تهران، خیابان جمهوری ، خیابان حافظ ، خیابان جامی ، ساختمان رونیکس
شماره تماس: 6497-021