metal-angle-grinder

فرز برقی

فرز برقی ابزاری کاربردی و ضروری در فعالیت‌های صنعتی، کارگاهی و حتی خانگی است. از این وسیله برای تراش‌کاری، پولیش‌کاری، برش، سمباده‌زنی، سنگبری  و ... استفاده می‌شود.

دستگاه فرز برقی انواع مختلفی دارد از جمله فرز سنگبری، فرز آهنگری، فرز مینیاتوری، فرز انگشتی، فرز شیارزن، مینی فرز و اور فرز.

برای خرید فرز برقی باید به قدرت موتور، طراحی بدنه و دکمه‌ها، تکنولوژی ساخت و برند دستگاه توجه‌ای ویژه داشت.

رونیکس به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده بازار ابزار ایران، چندین مدل فرز برقی به بازار عرضه کرده که توانسته اعتماد مشتریان را جلب کند.

مینی فرز


تفاوت مینی فرز با فرز بزرگ در اندازه و قدرت موتور است. از این ابزار بیشتر برای سنباده‌زنی، پولیش و برش قطعات کوچک استفاده می‌کنند. دستگاه مینی‌ فرز معمولا قدرتی موتوری معادل 900 تا 1200 وات دارد. قیمت مینی فرز به جنس قطعات، کیفیت موتور و طراحی آن بستگی دارد.
مینی فرز های رونیکس
mini-angle-grinder

فرز انگشتی


دستگاه فرز انگشتی ابزار ظریفی است که برای منبت‌کاری، قالب‌سازی، حکاکی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هنگام خرید فرز انگشتی باید به سرعت و دقت دستگاه، قدرت موتور و طراحی بدنه آن توجه‌ای ویژه کرد.
فرز انگشتی رونیکس

فرز مینیاتوری


فرز مینیاتوری یک ابزار کوچک، قابل حمل و کاربردی است. از این ابزار برای زنگ‌زدایی، حکاکی، برش دادن قطعات، کشیدن طرح و ایجاد برش رو شیشه و... استفاده می‌کنند. فرز انگشتی مینیاتوری با قابلیت تعویض تیغه و سری ابزاری پراستفاده و محبوب است. قیمت فرز مینیاتوری بستگی به قدرت موتور، طراحی و جنس بدنه آن دارد.
فرز مینیاتوری رونیکس
angle-grinder

سنگ رومیزی


فرز سنگ رومیزی که به چرخ سنباده نیز معروف است، ابزاری صنعتی و نیمه صنعتی برای پولیش‌کاری، تراشکاری و سنباده زنی است. این دستگاه انواع مختلفی دارد از جمله سنگ رومیزی دستی، سنگ رومیزی چندکاره، سنگ برقی رومیزی و سنگ رومیزی مینیاتوری.
سنگ رومیزی رونیکس

اور فرز


اور فرز نجاری از ابزار پرکاربرد در صنایع چوبی است. اور فرزها معمولا از یک موتور الکتریکی، مته و ابزار برش، پایه و دو دستگیره نگهدارنده تشکیل شده‌اند. از این دستگاه برای برش در مواد مختلفی مثل چوب، ام‌دی‌اف، پلاستیک و فلزات استفاده می‌کنند. تفاوت قیمت اور فرز ها به دلیل کیفیت قطعات و ساخت، قدرت موتور و برند سازنده دستگاه است. این دستگاه انواع مختلفی دارد از جمله اور فرز مشتی، اور فرز دستی، اور فرز ثابت و اور فرز.
اور فرز رونیکس
angle=grinder
angle-grinder

فرز شیار زن


فرز شیار زن ابزاری برای ایجاد شیار در دیوار، چوب، سنگ و مواد مختلف است. از این ابزار برای کارهایی چون جاگذاری سیم و لوله در دیوار و کف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. از انواع شیار زن‌ها می‌توان به شیار زن دیوار، شیار زن سنگ، شیار زن فلز، شیار زن ام‌دی‌اف و ... اشاره کرد.
فرز شیار زن رونیکس

فرز آهنگری

فرز آهنگری ابزاری قوی پرکاربرد در صنایعی است که با آهن سر و کار دارند. این فرزها با موتوری قدرتمند و صفحه برشی بزرگ برای برش ورقه‌ها و قطعات فلزی، پرداخت سطوح فلزی و صاف‌کردن لبه‌های بیرون‌زده‌ قطعه‌ کار مورد استفاده قرار می‌گیرند.
فرز آهنگری رونیکس
angle=grinder
angle=grinder

فرز سنگبری

فرز سنگبری ابزاری کاربردی در کارگاه‌های ساختمانی است. از فرز سنگ بری برای برش سنگ‌های مختلف، ساخت نمای ساختمان‌ها و برش کاشی استفاده می‌کنند. به همین خاطر به این ابزار فرز کاشی بر هم می‌گویند.
فرز سنگبری رونیکس

اره مرمربر


مرمر بر ابزاری تخصصی در کارگاه‌های صنعتی و نیمه صنعتی است. از این دستگاه برای برش سنگ مرمر و دیگر سنگ‌ها استفاده می‌شود. قدرت موتور، طراحی ارگونومیک و قابلیت برش مورب از ویژگی‌های مهم هنگام خرید مرمر بر است.
اره مرمربر رونیکس

اورفرز مشتی


اور فرز مشتی ابزاری از خانواده اور فرزها است. این ابزار که در صنعت چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد، در پرداخت، لبه‌گیری، انداختن شیار و پلیسه‌گیری به کار می‌آید. دقت در عملکرد، سیستم ضد غبار، موتور قدرتمند و طراحی کاربردی از نکاتی است که هنگام خرید لبه گیر باید به آن توجه کرد.

اورفرز مشتی رونیکس

فرز همه کاره


فرز همه ‌‌کاره ابزار پرکاربردی است و همانطور که از نامش پیدا است، برای کارهای مختلف از آن استفاده می‌شود. این ابزار با وجود تیغه‌ها و متعلقات متفاوت، در فعالیت‌های مختلف نظیر برش‌کاری، سنباده‌زنی، پولیش، خراشیدن و تمیزکاری کاربرد دارد. فرز همه کاره به جای حرکت دورانی، با حرکت رفت و برگشتی کار می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود که کاربران در حین کار با این ابزار، حرکت سریعی شبیه به لرزش را احساس کنند.
چه با فلزات کار می‌کنید یا چوب، پلاستیک، کاشی، سرامیک و حتی صفحات گچی و کناف، فرز همه ‌کاره‌ رونیکس انتخاب مطمئنی برای شما است.
فرز همه کاره رونیکس
multifunctional-angle-grinder

لوازم و قطعات فرزرونیکس دارای بزرگ‌ترین بانک قطعات ابزار ایران است. به همین خاطر است که خریداران فرز و دیگر ابزار رونیکس، نگرانی از بابت تامین قطعات و لوازم ضروری ابزار خود ندارند.
خدمات پس از فروش رونیکس

ویدئو محصولات

RONIX-MAG

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس با خبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع فرز و استفاده از آن نیاز دارید؛ در مجله رونیکس نوشته شده است.