ronix

سنگ ساب

برای عملیات ساب‌زنی و فرم‌دهی به سطوح مختلف به قطعه‌ای به نام سنگ ساب نیاز است. سنگ ساب یکی از انواع صفحه سنگ فرز است که از ضخامت بیشتری نسبت به دیگر صفحات فرز برخوردار است تا در سایش و شکل‌دهی به قطعات مختلف کاربر را همراهی کند. سنگ ساب در انواع مینی و بزرگ تولید می‌شوند.
اگر قصد خرید سنگ ساب برای دستگاه فرز خود دارید، رونیکس را انتخاب کنید. سنگ ساب فرز رونیکس با کیفیت بی‌نظیر و کارایی فوق‌العاده تولید شده و روانه بازار ابزار ایران شده است.

راهنمای خرید سنگ ساب

grinding-wheel

سنگ ساب


سنگ ساب یکی از متعلقات مهم سنگ فرز است که با بسته شدن بر روی آن عملیات ساب‌زنی را انجام می‌دهد. انواع سنگ ساب در اندازه‌های مینی و بزرگ تولید می‌شود. کاربردهای زیاد سنگ ساب، باعث شده تا برندهای تولیدکننده ابزار دست به تولید و عرضه آن بزنند؛ برند بین‌المللی رونیکس هم از این قاعده مستثنی نیست. رونیکس تولیدکننده انواع سنگ ساب مینی و بزرگ است؛ سنگ ساب 180 میلی متری و سنگ ساب 115 میلی متری و سنگ مینی ساب 115 میلی‌متری تنها بخش کوچکی از سنگ ساب‌های تولیدشده توسط رونیکس هستند.
در هنگام خرید سنگ ساب باید به نوع، قطر و جنس صفحه، کیفیت ساخت و برند تولیدکننده آن توجه کنید. به همین دلیل در ادامه به ویژگی‌هایی که یک سنگ ساب حرفه‌ای را از نمونه بی‌کیفیت آن متمایز می‌کند، می‌پردازیم.

نوع و جنس سنگ ساب


مهم‌ترین نکته در زمان خرید سنگ ساب، نوع و جنس آن است. سنگ ساب‌ها در دو نوع مینی و بزرگ تولید می‌شوند که انواع مینی آن برای ساب‌زنی‌های سبک و انواع بزرگ آن برای استفاده‌های طولانی مدت و سطوح مقاوم‌تر استفاده می‌شود. علاوه بر این، جنس صفحه‌های برش در انتخاب نوع آن‌ها موثر است. سنگ ساب‌ها از ترکیب چسب، رزین و دانه‌های سایشی تشکیل می‌شوند. نوع و میزان استفاده از هرکدام از این مواد، کاربرد اصلی سنگ ساب را مشخص می‌کند.
رونیکس تولیدکننده بهترین انواع سنگ ساب مینی و بزرگ در بازار ابزار ایران است. سنگ ساب‌های رونیکس از جنس آلومینیوم اکسید با دانه‌بندی درشت ساخته شده و اتصال بین دانه‌ها با رزین مرغوب شکل گرفته است. این مساله باعث شده تا با سنگ ساب رونیکس، سطح کار به صورت یکدست و یکنواخت ساب زده شود و سطحی صاف و بی‌نقص در اختیار شما قرار بگیرد.

رونیکس، همراه همیشگی شما


رونیکس با بررسی و شناخت نیاز بازار ابزار ایران، بیش از 2500 نوع ابزار را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. سنگ ساب رونیکس از جمله متعلقات ابزار باکیفیت این برند است که در انواع و اندازه‌های مختلف و برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌ها ساخته شده ‌است.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع سنگ ساب، بهترین مارک سنگ ساب، خرید سنگ ساب و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.