bench-grinder

سنگ رومیزی رونیکس

فرز رومیزی یا سنگ‌زن‌ها یکی از ابزارهای پرکاربرد در پروژه‌های صنعتی هستند. تغییر شکل قطعات فلزی به وسیله این ابزار انجام می‌شود.
دستگاه سنگ‌زن یا چرخ سنباده شکل ظاهری نسبتا ساده‌ای دارد. ابزاری تشکیل شده از یک موتور که وظیفه گرداندن سنگ با سرعت مورد نیاز را دارد و یک فضا جهت نگهداشتن قطعه کار. حین کار با فرز رومیزی به دلیل سایش قطعه به روش براده برداری گرمای زیادی ایجاد می‌شود که باید برای جلوگیری و کنترل افزایش دما از مواد خنک کننده استفاده کرد تا افزایش حرارت موجب خسارت به دستگاه و قطعه کار نشود.
مواردی که به هنگام انتخاب فرز رومیزی باید در نظر داشته باشید، اندازه چرخ، سرعت و قدرت موتور، کیفیت دستگاه و مهمترین نکته شکل و اندازه دستگاه است که باید متناسب با فضای کارگاهی و قطعه کار شماست.

محصولات سنگ رومیزی

راهنمای خرید سنگ‌های رومیزی

bench-grinder

انتخاب سنگ رومیزی مناسب

برای خرید هر ابزاری باید با جزییات فنی آن آشنا باشید. دقت به جزییات فنی به شما این امکان را می‌دهد تا مناسب‌ترین و با کیفیت‌ترین ابزار مورد نیازتان را خریداری کنید. اما بهترین دستگاه سنگ‌زنی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ هر کاربری که در کارگاه‌های صنعتی و نیمه صنعتی کار می‌کند برای شکل دادن و تیز کردن قطعات فلزی نیاز به ابزار چرخ سنباده دارد. ابزاری مدور که می‌تواند با حرکت دورانی و سرعت بالا براده ها و ضایعات روی قطعه کار فلزی را بدون آسیب جدا کند.
توجه به مواد سازنده سنگ، درجه سختی، شکل ظاهری سنگ، عرض پیشانی، سرعت محیطی مجاز و پایه دستگاه از عوامل مهمی هتسند که می‌توانند شما را در انتخاب بهترین ابزار سنگ زنی کمک کنند.

موتور قلب تپنده ابزار

مهمترین بخش تشکیل دهنده ابزارهای برقی موتور آن است. موتور قدرتمند می‌تواند این اطمینان را به کاربر بدهد که در حین کار با ابزار دچار مشکل نخواهند شد.
سرعت بالا، عملکرد بهینه و توان بالا از مواردی است که موجب می‌شود موتور ابزارهای برقی نظیر سنگ زن یا چرخ سنباده با قدرت بیشتری کار کنند.
رونیکس با تولید موتورهای پر قدرت برای فرز رومیزی ابزاری کارآمد برای کاربران خود فراهم کرده است.

طراحی ارگونومیک

برای ابزارهای سنگین و پرکاربردی مانند فرز رومیزی طراحی ارگونومیک و کابرپسند اهمیت ویژه‌ای دارد. رونیکس با تولید ابزاری با وزن مناسب امکان جابه‌جایی آسان و استفاده راحت را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

تجهیزات ایمنی

رونیکس در تولید تمام ابزارآلات خود به ایمنی کاربران توجه ویژه ای داشته است. چرخ سنباده رومیزی مجهز به محافظ ایمنی چشم است که از چشمان کاربران در برابر جرقه تولید شده، محافظت می‌کند. برخورداری از تکیه‌گاه قابل تنظیم قطعه کار به ایمنی و راحتی بیشتر کاربر کمک می‌کند. در نتیجه به راحتی می‌توانید از این ابزار استفاده کنید.

خدمات پس از فروش و اصالت برند

رونیکس به‌عنوان معتبرترین مرجع ابزارآلات ایران، انواع فرز رومیزی را متناسب با نیازهای مشتریان تولید می‌کند.
سنگ‌زن‌ها ساخت رونیکس مانند سایر ابزارآلات این برند، با خدمات پس از فروش متمایز به بازار ابزار ایران عرضه می‌شوند تا تمام خواسته‌های کاربران را پوشش دهند.

Ronix Mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس با خبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع سنگ رومیزی، بهترین مارک سنگ رومیزی، خرید و استفاده از آن نیاز دارید؛ در مجله رونیکس نوشته شده است.