circlip-plier

خار باز کن

در صورتی که خار، از نوع خارجی باشد، بهترین ابزار برای خارج کردن خار یا حلقه‌های فنری، خار باز کن است. برای استفاده از این ابزار تنها کافی ا‌ست تا دسته انبر را فشار دهید تا خار بازتر و روی قطعه کار سوار شود.
خار باز‌کن‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند؛ خار باز کن سر راست و خار باز کن سر کج از متداول‌ترین انواع این ابزار هستند. اگر قصد خرید انبر خار باز کن را دارید، رونیکس را انتخاب کنید. خار باز کن رونیکس از بهترین مواد اولیه ساخته شده و دارای فک‌های مقاوم با بهترین آلیاژ سخت‌کاری‌شده است.

راهنمای خرید خار باز کن

circlip-plier

خار باز کن

خار باز کن همان‌طور که از نامش مشخص است، ابزاری برای بازکردن خارهای فنری، قراردادن و خارج‌کردن آن‌ها از وسایل مختلف است. خار باز کن‌ها در انواع و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. کاربردهای زیاد این ابزار باعث شده تا برندهای تولیدکننده ابزار دست به تولید انبر خار باز کن بزنند. برند رونیکس هم از این قاعده مستثنی نیست.
رونیکس تولیدکننده انواع خار باز کن سر راست، خار باز کن سرکج و... است. با توجه به تعدد برندهای تولیدکننده خار باز کن، شاید شما در زمان خرید دچار مشکل شوید. در هنگام خرید این ابزار علاوه بر قیمت خار باز کن باید به مواد اولیه، کیفیت ساخت، سایز و برند تولیدکننده آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

بدنه ارگونومیک

یکی دیگر از نکاتی که در زمان کار با ابزار دستی اهمیت دارد، ارگونومیک بودن آن‌ها است. این ویژگی به خصوص در زمان کارهای بلندمدت بسیار به کار کاربر می‌آید تا بتواند بدون خستگی به کار خود ادامه دهد.
انواع خار باز کن‌ رونیکس از بهترین متریال ساخته شده است. بدنه این ابزار از جنس فولاد سخت‌کاری‌شده است تا هم مقاومت بالا و هم طول عمر بیشتری داشته باشد. همچنین، خار باز کن‌های رونیکس دارای دسته‌های ارگونومیک با روکش لاستیکی ضد لغزش هستند تا علاوه‌بر انتقال حداکثر انرژی با کمترین نیروی وارد شده، از خستگی دست‌ها جلوگیری کنند.

فک‌های مقاوم و نوک‌های قوی

فک‌های مقاوم و سخت‌کاری‌شده خار باز کن در عملکرد آن تاثیر به‌سزایی دارد. البته قراردادن و خارج‌کردن خارهای فنری از وسایل مختلف، به ابزاری نیاز دارد که علاوه بر فک‌های سرسخت، از ظرافت خاصی برای آسیب نرساندن به خارها برخوردار باشد. نگه داشتن، خم کردن و بریدن سیم و کابل‌های نرم و سخت به ابزاری نیاز دارد که در اثر فشارهای زیاد، خم یا شکسته نشود. خار باز کن‌های رونیکس از نوک‌های قوی با قابلیت دسترسی به فضاهای تنگ برای باز و بسته‌کردن خارها در ابعاد و شکل‌های مختلف است.

رونیکس، همراه همیشگی شما


رونیکس با بررسی و شناخت نیاز بازار ابزار ایران، بیش از 2500 نوع ابزار را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. خار باز کن‌های رونیکس از جمله ابزار دستی باکیفیت این برند است که در اندازه‌های مختلف و برای انواع کاربری‌ها ساخته شده ‌است.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره بهترین برند تولیدکننده انواع خار باز کن، خرید خار باز کن و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.