اتو لوله کشی

یکی از ابزار مهم و کاربردی در حرفه لوله‌کشی، اتو لوله کشی است. این ابزار که به دستگاه اتو لوله سبز هم معروف است، برای اتصال لوله‌های پلاستیکی، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.توان حرارتی، طراحی ارگونومیک، میزان مصرف انرژی، قابلیت تنظیم دما، برند و خدمات پس از فروش از جمله معیارهای مهم در قیمت اتو لوله کشی است.
رونیکس به عنوان رهبر بازار ابزار ایران، اتولوله‌های متنوعی را ساخته و به بازار عرضه کرده است.

راهنمای خرید اتو لوله کشی

اتو لوله کشی

اتو لوله کشی در جعبه ابزار هر لوله کشی پیدا می‌شود! این ابزار کاربردی، برای جوش دادن لوله‌های پلاستیکی، لوله‌های سبز یا همان پروپیلن، پرواتیلن و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دستگاه اتو لوله بدون آنکه به ساختار لوله‌ها آسیب وارد کند، با گرمادهی می‌تواند دو لوله را به هم متصل کند. در هنگام خرید این ابزار باید به توان حرارتی، جنس قطعات، برند دستگاه و ... توجهی ویژه داشت.
در این مقاله ویژگی‌های یک اتو لوله کاربردی را مرور می‌کنیم.

توان حرارتی، برگ برنده یک اتو لوله سبز

این دستگاه با حرارت دادن لوله‌ها، آن‌ها را به هم متصل می‌کند. به همین خاطر مهم‌ترین عامل در انتخاب یک اتولوله‌ توان حرارتی دستگاه و درکنار آن سرعت رسیدن دما به میزان مورد نظر است.
این عوامل بستگی به قدرت و کیفیت المنت‌های دستگاه دارد. به عنوان مثال دستگاه جوش لوله سبز رونیکس مدل RH-4400 با استفاده از راکت حرارتی با سایزی بسیار بزرگتر از نمونه‌های مشابه در برندهای دیگر، مجهز به سیستم حرارتی 2000 وات با دو المنت پرقدرت است. این دستگاه همچنین دارای عایق مدور در قسمت اتصال راکت حرارتی جهت کاهش اتلاف انرژی و گرما است

طراحی ارگونومیک و کاربردی

طراحی ابزار نقش تعیین‌کننده‌ای در کیفیت و کارایی آن دارد. اتو لوله سبز باید در کنار توان حرارتی بالا، به شکلی طراحی شود که کاربر به راحتی بتواند از آن استفاده کند.
وزن کم، دسته ارگونومیک و ضد لغزش، پایه مستحکم و ... از مواردی است که در طراحی یک اتو لوله باید مورد توجه قرار گیرد.

کارایی گسترده

از دیگر ویژگی‌های یک دستگاه اتو لوله سبز، امکان جوش دادن لوله‌ با جنس و ویژگی‌های متنوع است. به عنوان مثال اتو لوله RH-4403 رونیکس قابلتیت کار با لوله‌های PB / PP / PPR / PE و سایر لوله‌های پلاستیکی جهت دستیابی به جوشکاری بدون درز را داراست.

برند اتو لوله، تعیین کننده کیفیت

برند ابزار تعیین‌کننده کیفیت و کارایی آن‌ها است. رونیکس به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده ابزار ایران، همواره سعی در تولید محصولاتی داشته که بتواند تمام نیازهای کاربر را برطرف کند.
اتو لوله سبز رونیکس از جمله ابزار پرفروش این برند است که توانسته کیفیت و ارزش خود را بین خریداران ثابت کند.

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع اتو لوله کشی و قیمت اتو لوله کشی و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.

مجله رونیکس