soldering-irons

هویه برقی

دستگاه هویه یا دستگاه لحیم، یکی از ابزار آلات برقی است که برای لحیم‌کاری قطعات الکترونیکی ظریف و کوچک برروی مدار و سیستم از آن استفاده می‌شود. برای ذوب‌کردن، لحیم‌کردن و اتصال قطعات کار به همدیگر، علاوه‌بر هویه برقی لازم است از روغن لحیم، سیم قلع، پایه نگهداری، اسفنج نسوز، روغن فلکس و ... نیز استفاده کنید.
رونیکس به‌عنوان برند پیشرو در صنعت ابزار ایران، انواع هویه برقی را با کیفیت متمایز و عملکرد ایده‌آل تولید می‌کند تا نیازهای طیف گسترده مشتریان این ابزار را پوشش دهد.

راهنمای خرید هویه برقی

soldering-irons

هویه برقی


برای انتخاب و خرید دستگاه هویه مورد نظر خود باید به اندازه اتصال و نیز نوع قطعه مورد نظر توجه کنید؛ چراکه برای اتصال قطعات به همدیگر، باید دستگاه بتواند دمای مورد نیاز لحیم‌کاری را تولید کند. انواع هویه برقی رونیکس با عملکرد و کارایی فوق‌العاده بالا روانه بازار ابزار ایران می‌شود. در این بخش، به مهم‌ترین ویژگی‌هایی می‌پردازیم که هنگام خرید هویه باید به آن توجه کنید.

دسته هویه


دسته هویه برقی همیشه عایق است تا از انتقال جریان برق به دست کاربران جلوگیری کرده و مانع از خطر برق‌گرفتگی یا سوختگی شود. در طراحی و ساخت مدل‌های مختلف هویه رونیکس به این موضوع توجه ویژه‌ای معطوف شده‌است.

نوک هویه


نوک هویه با دریافت حرارت، داغ شده و با استفاده از سیم قلع و انتقال قلع بر روی قطعه مورد نظر برای لحیم‌کاری و سپس با ذوب‌کردن قلع بر روی قطعه، لحیم‌کاری را انجام می‌دهد. از هویه با نوک مخروطی برای لحیم‌کاری قطعات کوچک و ظریف و از هویه با نوک اسکنه‌ای برای لحیم‌کاری‌های سنگین‌تر استفاده می‌شود.

المنت


المنت، انرژی الکتریکی و جریان برق را به انرژی گرمایی و حرارت مورد نظر تبدیل کرده و سپس دستگاه از طریق انتقال گرمای ایجادشده به نوک هویه، عمل لحیم‌کاری را انجام می‌دهد. المنت در هویه‌های ساخت رونیکس، از بهترین مواد اولیه ساخته شده است تا دقت کار و کارایی این ابزار به حداکثر برسد.

پایه هویه


نقش پایه یا هولدر هویه، نگه‌داشتن هویه و افزایش ایمنی کابران است. انواع هویه رونیکس به همراه پایه به بازار ابزار عرضه می‌شوند.

سیم لحیم


بدون سیم لحیم نمی‌توان لحیم‌کاری کرد. معمولا این سیم‌ها از آلیاژ قلع سرب تولید می‌شوند که برای سلامتی انسان خطرناک هستند. جنس سیم حرارتی در مدل‌های متنوع هویه رونیکس از کروم است.

نقش تعیین‌کننده برند در کیفیت ابزار


رونیکس به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده بازار ابزار ایران، انواع هویه برقی را طراحی و تولید می‌کند. ابزار برقی و تمام محصولات تولیدشده توسط رونیکس، با کیفیت متمایز ساخته شده‌اند و توانسته‌اند رضایت مشتریان را جلب کنند.

بانک جامع قطعات رونیکس


رونیکس دارای بزرگ‌ترین بانک قطعات ابزار ایران است. به همین دلیل، خریداران هویه رونیکس و تمام محصولات این برند، نگرانی از بابت تامین قطعات و لوازم ضروری ابزار خود را ندارند.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره هویه برقی، دستگاه لحیم، دستگاه هویه، قیمت دستگاه لحیم، هویه رونیکس و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.