Die-grinder

فرز انگشتی گلوبلند و گلوکوتاه رونیکس

فرز انگشتی از جمله ابزاری است که برای سنباده‌زنی، حکاکی روی چوب، فلز، شیشه و سنگ، شیارزنی، صیغل‌کاری، پولیش‌کاری، برش و سوراخ‌کاری‌های ظریف مورد استفاده قرار می‌گیرد.
دستگاه فرز انگشتی با توجه به اندازه شفت به دو مدل فرز انگشتی گلو بلند و فرز انگشتی گلو کوتاه تقسیم می‌شود.
فرز انگشتی گلو بلند برای کار در محیط‌هایی که دسترسی به قطعه کار مشکل است، کاربرد دارد. از این ابزار در صنایع مختلفی مانند نجاری، آهنگری، منبت‌کاری و حتی تعمیر ماشین مورد استفاده قرار می‌گیرد.
فرز انگشتی گلو کوتاه نیز برای کارهای ظریف و دقیق مورد استفاده قرار می‌گیرد. شفت خروجی در این ابزار از نوع گلو بلند، کوتاه‌تر است. از این دستگاه برای منبت‌کاری، قالب‌سازی و ... بهره می‌برند.
در خرید فرز انگشتی باید به قدرت موتور، تعداد گردش و سرعت دورانی، طراحی بدنه و وزن، دقت، ابزار جانبی و برند توجهی ویژه داشت.
رونیکس به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده ابزار ایران، فرزهای انگشتی متنوعی را وارد بازار کرده که توانسته نیاز کاربر را برطرف کند.

فرز انگشتی شارژی

دستگاه فرز انگشتی ابزار ظریفی است که برای منبت‌کاری، قالب‌سازی، حکاکی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هنگام خرید فرز انگشتی باید به سرعت و دقت دستگاه، قدرت موتور و طراحی بدنه آن توجه‌ای ویژه کرد.

فرز انگشتی شارژی

راهنمای خرید فرز انگشتی رونیکس

فرز انگشتی

اگر در صنعت چوب، آهنگری، منبت‌کاری و یا قالب‌سازی فعالیت می‌کنید؛ حتما فرز انگشتی به کارتان می‌آید. ابزاری قدرتمند و دقیق که کاربردهای فراوانی دارد. این ابزار با توجه به اندازه شفت خروجی به دو مدل فرز انگشتی گلو کوتاه و فرز انگشتی گلو بلند تقسیم می‌شود.
اما بهترین فرز انگشتی چه ویژگی‌هایی دارد و هنگام خرید فرز انگشتی باید به چه مواردی توجه کرد؟

موتور قوی و سرعت دورانی

ممکن است این ابزار گشتاور پایینی داشته باشند اما سرعت دروانی ان‌ها زیاد است. برای رسیدن به یک سرعت دورانی دلخواه باید موتور قدرتمندی بر روی فرزهای انگشتی تعبیه شده باشد.
فرزهای انگشتی برند رونیکس مجهز به موتری قدرتمند، بالشتک‌ها و آرمیچرهای صنعتی و همچنین سیمپیچ‌هایی با درجه خلوص مس بالا هستند.
گیربکس و دنده‌های سخت‌کاری شده در این ابزار، با کمتریسن استهلاک نیرو را از موتور به سر مته منتقل می‌کنند و بیشترین کارایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

طراحی کاربرپسند

از دیگر موارد تاثیرگذار و مهم در هنگام خرید فرز انگشتی، طراحی محصول است. فرزهای انگشتی ساخت رونیکس با وزن کم، دسته جانبی، بدنه ارگونومیک و ضد تعریق و ضد لرزش و ظاهری زیبا انتخاب مناسبی برای شما است.
از دیگر ویزگی‌های طراحی فرزهای انگشتی رونیکس، تعبیه سیستم هوای گردش داخلی است. این سیستم، هوای گرم به وجود آمده را از طریق شیارهای روی بدنه به بیرون می‌راند و موجب خنک شدن موتور می‌شود.
طراحی منحصر به فرد قسمت ابزارگیر، از دیگر ویژگی‌هایی است که فرزهای انگشتی ساخت رونیکس را از دیگر برندهای موجود در بازار متمایز می‌کند.

اصالت برند و بهترین انتخاب

در هنگام خرید ابزار، توجه به برند سازنده امری ضروری است. رونیکس در سال‌های فعالیت خود ثابت کرده رگ خواب کاربر را می‌شناسد و ابزارش تمام نیازهای مشتری را برآورده می‌کند.
فرزهای انگشتی ساخت رونیکس با موتری قوی، طراحی مناسب و خدمات پس از فروش منحصر به فرد انتخاب مناسبی برای شما است.

Ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس با خبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع فرز انگشتی و استفاده از آن نیاز دارید؛ در مجله رونیکس نوشته شده است.