screwdrivers

پیچ‌گوشتی

پیچ‌گوشتی دستی، یکی از ساده‌ترین و کارآمدترین انواع ابزار دستی است که برای انجام فعالیت‌های صنعتی، کارگاهی و خانگی از آن استفاده می‌شود. در این ابزار، از نیروی دست برای ایجاد گشتاور و چرخش برای پیچاندن پیچ استفاده می‌شود. برای خرید پیچ گوشتی باید به چند نکته توجه کنید. پیچ گوشتی‌ها براساس ابعاد و قسمت سری یا نوک به انواع متعددی دسته‌بندی می‌شوند: پیچ گوشتی دوسو، پیچ گوشتی چهارسو، پیچگوشتی ساعتی، تقه‌ای، فازمتر، پیچ گوشتی موبایلی و ... . خاصیت آهن‌ربایی نوک پیچ ‌گوشتی، جنس و ابعاد میله آن نیز در خرید و انتخاب این ابزار حائز اهمیت است.
رونیکس به‌عنوان بزرگ‌ترین برند بازار ابزار ایران، مدل‌های متنوع پیچ گوشتی‌ مورد نیاز طیف گسترده کاربران صنعتی و خانگی را به بازار عرضه می‌کند.

محصولات پیچ‌گوشتی

راهنمای خرید پیچ گوشتی

پیچ گوشتی

 

رونیکس به‌عنوان متنوع‌ترین برند صنعت ابزار ایران، انواع پیچ گوشتی را با کیفیت و تنوع بی‌نظیر تولید می‌کند.
انواع پیچ گوشتی دوسو، چهارسو، ضربه‌خور، ساعتی و ... به صورت تک و مجموعه، به بازار ابزار ایران عرضه می‌شود. هنگام خرید پیچ گوشتی، لازم است با توجه به مجموعه‌ای از ویژگی‌های این ابزار و بسته به نوع نیاز خود، از بین انواع و مدل‌های متنوع موجود در بازار ابزار، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

پیچ گوشتی دوسو و چهارسو


از پیچ گوشتی دوسو برای بازکردن و بستن پیچ‌هایی با یک شیار در روی قسمت کلگی پیچ استفاده می‌شود.
انواع پیچ گوشتی دوسو دسته TPR، دسته کریستالی و ... با نوک سخت‌کاری‌شده و میله مقاوم طراحی و تولید می‌شوند. یکی از مدل‌های پیچ گوشتی دستی، نوع ساعتی آن است. این پیچ گوشتی‌ها برای باز و بسته‌کردن پیچ‌هایی با سایز کوچک یا اصطلاحا مینیاتوری مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا در بازار به شکل ست کامل عرضه می‌شوند.
رونیکس، مدل‌های متنوع پیچ گوشتی ساعتی را به صورت مجموعه یا ست‌های چندین عددی، با نوک سخت‌کاری‌شده و میله‌های باکیفیت به بازار ابزار عرضه می‌کند.

پیچ‌ گوشتی ضربه‌خور


پیچ‌ گوشتی‌های ضربه‌خور را در بازار ابزار با نام‌های پیچگوشتی تقه‌ای و ضربه‌ای هم می‌شناسند. در قسمت انتهای دسته این ابزار قسمتی فلزی قرار دارد که به تیغه فولادی و سخت پیچ گوشتی متصل است. این قسمت توانایی تحمل ضربه‌های چکش و اجسام سنگین را دارد و عموما برای بازکردن پیچ و جداکردن قطعات کار به هم چسبیده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رونیکس، انواع پیچ گوشتی را با قابلیت ضربه‌خوری و برای استفاده در موقعیت‌های کاری سخت تولید می‌کند.

فازمتر


انواع فازمتر به شکل پیچ گوشتی هستند و علاوه‌بر پیچاندن پیچ، برای تشخیص سیم فاز از سیم نول استفاده می‌شوند.
مدل‌های متنوع فازمتر رونیکس، ابزارهایی سبک، باکیفیت و ارگونومیک هستند و تحت استانداردهای BS، EN و ASDN تولید می‌شوند تا بهترین عملکرد و بالاترین طول عمر را برای کاربران به ارمغان آورند.

ست یا مجموعه پیچ گوشتی


رونیکس به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده بازار ابزار ایران، انواع پیچ گوشتی را طراحی و تولید می‌کند. ابزارآلات دستی تولیدشده توسط رونیکس، با کیفیت متمایز ساخته شده‌اند و توانسته‌اند رضایت مشتریان را جلب کنند.

جنس و ویژگی‌های نوک پیچ گوشتی


نوک یا سری مغناطیسی (آهن‌ربایی) و سخت‌کاری‌شده پیچ‌ گوشتی، موجب دقت بالاتر و اتصال راحت‌تر ‌می‌‍‌شود. همچنین، پوشش مناسب برای حفاظت از نوک نسبت به خوردگی و زنگ‌زدگی، افزایش دوام ابزار را به دنبال دارد. در ساخت انواع پیچ گوشتی رونیکس، به این نکته توجه ویژه‌ای معطوف شده است.
در انتخاب پیچ گوشتی به سایز سری یا نوک آن دقت کنید. برای مثال، مجموعه پیچ گوشتی RH-2701 رونیکس، از پیچ گوشتی‌های دوسو در سایزهای 6×125، 38×6، 100×6 و 150×8 میلی‌متر (4 عدد) و پیچ گوشتی‌‌های چهارسو در سایزهای 75×0، 75×1، 100×2 میلی‌متر (3 عدد) تشکیل شده است.

جنس و ویژگی‌های میله و دسته


جنس و ویژگی‌های میله پیچ گوشتی نیز نقش مهمی در عملکرد و دوام این ابزار دارد. برای مثال، میله‌ از جنس آلیاژ کروم وانادیوم موجب طول عمر بالا و عملکرد عالی پیچ گوشتی در حین استفاده‌های متمادی از ابزار می‌شود.برندهای مختلف، دسته پیچ گوشتی را از جنس‌های متفاوتی می‌سازند. برای مثال، انواع پیچ گوشتی رونیکس با دسته‌های کریستالی، TPR و ... به بازار ابزار ایران عرضه می‌شوند. دسته‌های پیچ گوشتی‌های رونیکس ارگونومیک هستند که این نکته موجب کنترل بهتر ابزار می‌شود. طراحی حرفه‌ای رونیکس در ساخت دسته، تعادل بین سرعت و گشتاور را در اتصالات مختلف ایجاد می‌کند.

نقش تعیین‌کننده برند در کیفیت ابزار


رونیکس به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده بازار ابزار ایران، انواع پیچ گوشتی را طراحی و تولید می‌کند. ابزارآلات دستی تولیدشده توسط رونیکس، با کیفیت متمایز ساخته شده‌اند و توانسته‌اند رضایت مشتریان را جلب کنند.

 

بانک جامع قطعات رونیکس


رونیکس دارای بزرگ‌ترین بانک قطعات ابزار ایران است. به همین دلیل، خریداران تمام محصولات این برند، نگرانی از بابت تامین قطعات و لوازم ضروری ابزار خود را ندارند.

screwdrivers

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره پیچ گوشتی، انواع پیچ گوشتی، بهترین برند پیچ گوشتی، پیچ گوشتی رونیکس و استفاده از آن را نیاز دارید، می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.