تیفور


تیفور یکی از انواع بالابرها و ابزارهای جابه‌ جایی است. تیفور یا تیرفور بالابری وینچی است که با استفاده از نیروی کششی فرایند جابجایی بار را انجام می‌دهد. مکانیسم این ابزار کششی به‌ وسیله دو جفت لبه مکانیکی کنترل می‌شود که مانند اهرم عمل می‌کنند.
جابه‌جا کردن اجسام سنگین با تیفور نیازمند سیم بکسل است، سیمی که محدودیتی برای طول آن وجود ندارد و می توان عمل جابه جایی را در فواصل مختلف انجام داد. تیفورها بسته به توان و میزان باری که می‌توانند انتقال دهند در انواع مختلفی ساخته می‌شوند و عموما بارهایی با وزنی بین ۸۰۰ تا ۵۰۰۰ کیلوگرم را می توانند، انتقال دهند به همین دلیل است که قطر سیم بکسل معمولا با توجه به ظرفیت تیفور طراحی و تولید می‌شود.
رونیکس، برند پیشرو در تولید ابزارآلات و قطعات در ایران، انواع تیفور را با بالاترین کیفیت تولید می‌کند تا پاسخگوی نیازهای مصرف‌کنندگان باشد.

راهنمای خرید تیفور رونیکس

tirfor-jack

تیفور


تیرفور یا تیفور ابزاری برای جابه‌جا کردن اجسام سنگین و ابزارالات کارگاهی با محدودیتی کمتر در فواصل و البته میزان وزن اجسام برای جابه‌جایی است. با توجه به ویژگی‌های تیفور نسبت به سایر ابزارآلات جابه‌جایی درنتیجه مصارف بسیار گسترده‌تری دارد. ساختمان سازی، پل سازی، صنایع ریلی و جاده‌ای، آتش نشانی و امداد و نجات، صنایع برقی و مخابرات، صنایع دریایی و کشتی سازی، جنگلداری و بسیاری مشاغل و صنایع دیگر که با تجهیزات سنگین سر و کار دارند از تیفور برای انتقال این تجهیزات استفاده می کنند.
تیفور می تواند بار را به سمت بالا، پایین و به اطراف با زوایای مختلف حرکت داده و جا به جا کند در نتیجه ابزاری کاربردی در برای انتقال اجسام و جابه‌جایی آنهاست.

بدنه مستحکم و مقاوم


طراحی بدنه تیوفور یا تیرفور نقش مهم و اساسی در حفظ امنیت اجسام سنگین حین جابه‌جایی و البته اپراتور در زمان کار با این ابزار دارد. در نتیجه رونیکس از بدنه‌ای با استقامت بالا و آلیاژ آلومینیوم استفاده کرده است تا ابزاری باکیفیت و کاربردی به دست خریدار برسد.

سایر ویژگی های تیفورهای رونیکس


برای استفاده از ابزارآلات جابه جایی رعایت نکات ایمنی حین استفاده از ابزار و در زمان خرید آن اهیمت فراوانی دارد. تیفور یا تیرفور رونیکس دارای اهرم جلو و عقب برنده، سیستم گیره طناب، پین برش تعبیه شده داخلی، قرقره طناب فولادی گالوانیزه است. رعایت این ویژگی‌ها در طراحی و تولید تیرفور موجب شده است تا این ابزار وسیله‌ای ایمن برای جابه‌جایی اجسام در فضای کارگاهی باشد.

نقش تعیین‌کننده برند در کیفیت ابزار


رونیکس به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده بازار ابزار ایران، انواع تیفور را طراحی و تولید می‌کند. ابزارآلات جابه‌جایی و تیفور، مطابق با معتبرترین استانداردهای جهانی ساخته شده‌اند و توانسته‌اند رضایت مشتریان را جلب کنند.

بانک جامع قطعات رونیکس


رونیکس دارای بزرگ‌ترین بانک قطعات ابزار ایران است. به همین خاطر است که خریداران تیفور و دیگر ابزارآلات جابجایی رونیکس، نگرانی از بابت تامین قطعات و لوازم ضروری ابزار خود ندارند.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره تیفور و ابزارآلات جا‌به‌جایی رونیکس و استفاده از آن را نیاز دارید، می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.