welding-tools

ابزار جوش و برش رونیکس

وسایل جوش و برش ابزاری ضروری در فعالیت‌های صنعتی، نیمه‌صنعتی و حتی خانگی است. اگر قرار باشد دو قطعه کار فلزی را به هم متصل کنید، بهترین روش جوشکاری است.
جوشکاری و برشکاری نیاز به ابزار دارد. از مهمترین لوازم جوشکاری و برشکاری می‌توان به اینورتر جوشکاری، جوش لوله سبز، پیک جوش، پیک برش، دستگاه پرس لوله پنج لایه، مانومتر جوشکاری، سرپیک جوشکاری، رکتیفایر و ... اشاره کرد.
رونیکس به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده ابزار ایران، لوازم مختلف جوشکاری و برشکاری را به بازار عرضه کرده‌است. وسایلی با کیفیت بالا، تکنولوژی به‌روز، دوام و استقامت زیاد و طراحی ارگونومیک.

اینورتر جوشکاری

دستگاه جوش یا همان اینورتر جوشکاری اولین ابزاری است که برای فعالیت جوشکاری به آن نیاز دارید. این دستگاه که با برق کار می‌کند، انرژی لازم برای ذوب الکترود جوشکاری و اتصال قطعه کار را فراهم می‌کند.
کیفیت ساخت، طراحی و اندازه دستگاه، میزان مصرف انرژی، آمپر خروجی، مدت زمان فعالیت مداوم و برند دستگاه از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت دستگاه جوش است.

اینورترهای جوشکاری رونیکس

جوش لوله سبز

لوله کشی از حرفه‌هایی است که در آن از ابزار جوشکاری استفاده زیادی می‌شود. لوله‌کش‌ها برای اتصال لوله‌های پلاستیکی، پلی اتیلن و ... نیاز به ابزاری به نام اتو لوله کشی یا جوش لوله سبز دارند. این وسیله برقی می‌تواند لوله‌هایی با جنس و قطر مختلف را به هم متصل کند.
کیفیت ساخت، میزان مصرف انرژی، توانایی گرمایی و برند از جمله موارد مهمی است که هنگام جوش لوله سبز باید مورد توجه قرار گیرد.

جوش لوله سبز رونیکس

پیک برش

استفاده از روش هوا برش سال‌ها است که در فعالیت‌های صنعتی، نیمه‌صنعتی و کارگاهی کاربرد دارد. پیک برش ابزاری است که حرارت را به قطعه کار منتقل می‌کند. در این روش بعد از رسیدن قطعه کار به دمای مورد نظر، اکسیژن از سرپیک خارج شده و فلز را اکسید می‌کند. این عمل کیفیت برشکاری را بهبود می‌بخشد

پیک برش رونیکس
cutting-torch
welding-torch

پیک جوش


یکی از ملزومات جوشکاری، پیک جوش است. پیک جوش با گرفتن انرژی موردنظر از دستگاه جوش، حرارت مورد نیاز عملیات جوشکاری را به جوشکار تحویل می‌دهد. پیک‌های جوش در اندازه و اشکال مختلفی تولید می‌شوند. اگر به دنبال خرید پیک جوش هستید، رونیکس را انتخاب کنید. پیک جوش رونیکس از بدنه آلومینیومی با نوک برنجی و لوله استیل تولید شده و تحمل دمای بسیار بالایی دارد.
پیک جوش رونیکس

مانومتر

از مانومتر برای اندازه‌گیری فشار گاز محبوس در یک مخزن یا کپسول استفاده می‌کنند. مانومترِ اکسیژن جوشکاری از جمله ابزاری است که یک جوشکار حرفه‌ای باید همراه خود داشته باشد.
رونیکس به عنوان رهبر بازار ابزار ایران برای تکمیل فرایند جوشکاری، مانومترهای متنوعی به بازار عرضه کرده و در اختیار مشتریان قرار داده‌است.

مانومتر رونیکس

ویدئو محصولات

لوازم و قطعات جوشکاری

رونیکس دارای بزرگ‌ترین بانک قطعات ابزار ایران است. به همین خاطر است که خریداران ابزار جوشکاری و دیگر محصولات رونیکس، نگرانی از بابت تامین قطعات و لوازم ضروری ابزار خود ندارند.

لوازم و قطعات جوشکاری

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع ابزار جوش و برش و خرید ابزار جوشکاری و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.