Table-saw

اره میزی

اره میزی یا اره رومیزی، یکی از مهم‌ترین ابزارآلاتی است که در صنعت چوب و کارگاه‌های نجاری بیشترین کاربرد را دارد. این ابزار برش قدرتمند در کابینت‌سازی، مبل‌سازی و ...، برای برش صفحات چوب و MDF مورد استفاده قرار می‌گیرد.
احتمالا نام اره میزی سه کاره، چندکاره یا اره استخوان‌بر رومیزی را شنیده‌اید؛ از این دستگاه در ترکیب با ابزارهای دیگر و برای برش موادی مانند چوب، پلاستیک و حتی فلزات نیز استفاده می‌شود.
برند رونیکس به عنوان رهبر بازار ابزار ایران، انواع مدل‌های اره میزی را تولید کرده تا نیازهای طیف گسترده مشتریان را برآورده کند. انواع اره میزی رونیکس، منطبق با معتبرترین استانداردهای جهانی تولید می‌شوند و رقبای قدرتمند مدل‌های اره میزی متعلق به سوپرندهای جهانی هستند.

راهنمای خرید اره میزی

Table-saw

مقایسه اره‌های میزی‌ رونیکس

تیغ گرد در اره دیسکی میزی، روی یک میز صاف سوار می‌شود و برش‌های متنوع طولی و عرضی، کنشکاف، دوراهه و دورکنی را در ابعاد مختلف را روی الوار و قطعات چوبی انجام می‌دهد. انواع اره میزی ایستاده یا پایه‌دار، اره میزی قابل حمل و اره میزی چندکاره یا ترکیبی، در برندهای مختلف به بازار ابزار عرضه می‌شوند.
رونیکس به عنوان رهبر بازار ابزار ایران و برندی معتبر در سطح بین‌الملل، مدل‌های متنوع اره میزی با درنظرگرفتن نیازهای مشتریان بازار ابزار ایران و جهان طراحی و تولید می‌کند.
اما برای انتخاب و خرید یک اره میزی حرفه‌ای باید چه معیارهایی را در نظر گرفت؟ بهترین اره میزی رونیکس چه ویژگی‌هایی دارد که آن را از محصولات مشابه موجود در بازار متمایز می‌کند؟ در این نوشتار به سوالات مطرح‌شده پاسخ می‌دهیم.

موتور قدرتمند، مهم‌ترین بخش ابزارهای برش برقی

در دستگاه‌های اره میزی، از موتور الکتریکی، تسمه و فولی یا موتور گیربکسی استفاده می‌شود. موتور پرقدرت، با توان متناسب با عملیات کاری مورد نظر در انتخاب اره میزی نقش به‌سزایی دارد. این موتور، متشکل از آرمیچر و بالشتک‌های صنعتی است که باید با بالاترین کیفیت سیم‌پیچی ساخته شود.
مدل‌های مختلف میز برش رونیکس، دارای موتورهای قدرتمند با طول عمر بالا هستند. آرمیچر و بالشتک‌های این موتورها با دستگاه‌های تمام‌اتوماتیک و مطابق با جدیدترین فناوری‌های روز دنیا طراحی و تولید می‌شوند تا دوام، کارایی و طول عمر بالای محصول را تضمین کنند.

بدنه ارگونومیک و میز کاربردی

ابزاری برای کار مناسب است که دارای طراحی مناسب و ارگونومیک باشد تا کاربر بتواند به راحتی با آن کار کند. اره میزی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بدنه و تمام قطعات این اره باید از مواد اولیه‌ باکیفیت ساخته شوند تا ابزار طول عمر بالایی داشته باشد. همچنین، میزهای باکیفیت، ماشین‌کاری‌شده، با دقت و صافی بالا نقش مهمی در انتخاب این اره دارند.
تمام انواع اره میزی رونیکس، از طراحی ارگونومیک و مطابق با اصول ارگونومی طراحی ابزار برخوردار هستند. میزهای این اره‌ها با بالاترین کیفیت و بیشترین دوام تولید می‌شوند تا پاسخگوی نیاز کاربران باشند.

نقاله زاویه‌زنی یا گونیای مدرج

نقاله زاویه‌زنی یکی از بخش‌هایی است که در انتخاب اره میزی باید به آن توجه کنید. این نقاله باید به اندازه‌ای محکم باشد که کاربر بتواند با استفاده از آن زاویه‌ها را به راحتی تنظیم کند.
صفحه‌ مدرج در اره‌های میزی رونیکس، با تنظیم زاویه‌ دلخواه و قابلیت انجام تنظیمات سریع و آسان، خیال شما را از بابت انجام برش‌های دقیق و باکیفیت، راحت می‌کنند.

تیغه برُنده و باکیفیت

جنس تیغه، تعداد دندانه و ظرفیت برش در زوایای مختلف نقش مهمی در انتخاب اره میزی دارند.
اره‌های میزی رونیکس دارای تیغه‌های باکیفیت، با ابعاد و تعداد دندانه متفاوت هستند و ظرفیت برش متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

تمهیدات ایمنی، حافظ جان کاربران

اره میزی یکی از مهم‌ترین ابزارآلات مورد استفاده در کارگاه‌های نجاری است؛ اما در مقایسه با سایر ابزارهای برقی نجاری، خطرناک‌تر است. در این خصوص، استفاده از تیغ جداکننده، سوئیچ پدالی، محافظ تیغه و ترمز تیغه، از مهم‌ترین تمهیدات ایمنی هستند که باید در طراحی و تولید اره میزی لحاظ شوند.
رونیکس، در طراحی مدل‎های مختلف اره میزی خود، تمهیدات ایمنی لازم را درنظر گرفته تا ضریب خطر برای کاربر به حداقل میزان ممکن برسد.

کلید استاندارد و حرفه‎‌ای

کلیدهای باکیفیت موجب سهولت کاربری دستگاه اره میزی و افزایش طول عمر ابزار می‌شوند.
تمام ابزارآلات رونیکس و به طور خاص انواع اره میزی این برند، مجهز به کلیدهای بزرگ ضد غبار هستند. این کلیدها مانع از استهلاک زودرس به دلیل گردوغبار حاصل از برش‌کاری می‌شوند و بر دوام ابزار می‌افزایند.

خدمات پس از فروش و اصالت برند

اعتبار و خوشنامی برند تولیدکننده محصول، در انتخاب ابزارآلات مختلف نقش حیاتی دارد.
رونیکس به‌عنوان متنوع‌ترین برند بازار ابزار ایران، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. تنوع، کیفیت، قیمت منصفانه و خدمات پس از فروش، از ارکان اصلی این برند هستند و تلاش رونیکس همواره بر این بوده تا همراه مطمئن و همیشگی مشتریان خود باشد.انواع اره رومیزی ساخت رونیکس مانند دیگر محصولات این برند، تمام نیازهای خریداران ایرانی و بین‌المللی خود را به بهترین شکل ممکن پوشش می‌دهند.اعتبار و خوشنامی برند تولیدکننده محصول، در انتخاب ابزارآلات مختلف نقش حیاتی دارد.
رونیکس به‌عنوان متنوع‌ترین برند بازار ابزار ایران، انتخابی مطمئن برای شما خواهد بود. تنوع، کیفیت، قیمت منصفانه و خدمات پس از فروش، از ارکان اصلی این برند هستند و تلاش رونیکس همواره بر این بوده تا همراه مطمئن و همیشگی مشتریان خود باشد.انواع اره رومیزی ساخت رونیکس مانند دیگر محصولات این برند، تمام نیازهای خریداران ایرانی و بین‌المللی خود را به بهترین شکل ممکن پوشش می‌دهند.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع اره میزی، قیمت اره میزی، خرید اره رومیزی و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.