hacksaw-blade

تیغ کمان اره

تیغ کمان اره، قطعه‌ای است که با اتصال به غلاف کمان اره، عملیات برش متریال‌های مختلف را انجام می‌دهد. تیغ کمان اره بسته به متریالی که برش می‌دهد، در انواع مختلفی تولید می‌شود. از تیغه‌های دندانه‌ کمتر برای برش قطعات نرم‌تر و از تیغه‌های دندانه بیشتر برای قطعات سخت‌تر استفاده می‌شود.
اگر قصد خرید تیغ کمان اره داشتید، رونیکس را انتخاب کنید. تیغ کمان اره رونیکس از کیفیت ساخت بالا، دندانه‌های برنده و مقاومت بالایی برخوردار است.

راهنمای خرید تیغ کمان اره

hacksaw-blade

تیغ کمان اره


تیغ کمان اره با بسته شدن روی کمان اره باعث برش چوب و دیگر مواد می‌شود. تیغ کمان اره بسته به کاربرد کمان اره و نوع متریال برش در انواع مختلفی تولید می‌شود.
برندهای زیادی تولیدکننده تیغ کمان اره هستند؛ برند بین‌المللی رونیکس هم از این قاعده مستثنی نیست. رونیکس تولیدکننده انواع تیغ کمان اره برای برش مواد مختلف است؛ تیغ کمان اره RH-3801 و تیغ کمان اره RH-3800 از پرطرفدارترین تولیدات شرکت رونیکس هستند.
در هنگام خرید تیغ کمان اره باید به جنس و ابعاد تیغه، تعداد دندانه‌ها، کیفیت ساخت و برند تولیدکننده آن توجه کنید. به همین دلیل در ادامه به ویژگی‌هایی که یک تیغ کمان اره حرفه‌ای را از نمونه بی‌کیفیت متمایز می‌کند، می‌پردازیم.

جنس تیغه


جنس تیغ کمان اره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا بتواند سطوح مختلف را به راحتی سوراخکاری کند. این تیغه‌ها در انواع HSS ،HCS ،BIM و... تولید می‌شوند و هر کدام برای برش متریال خاصی کاربرد دارند. به عنوان مثال تیغه HSS برای کار با آلومینیوم، مس و فلزاتی به جز آهن مناسب است.
تیغ کمان اره رونیکس در انواع HSS ،BIM و... برای برش انواع متریال‌ها تولید شده است تا برش‌های دقیق، سریع و مستقیمی را به شما ارائه دهد.

تعداد دندانه‌های تیغه


به دندانه‌های تیغ کمان اره و میزان تراکم آن‌ها توجه کنید. تراکم دندانه‌ها با TPI یا تعداد دندانه در هر اینچ مشخص می‌شود. TPI بیشتر از دندانه‌های ریزتر با فاصله کمتری برخوردار است و برش نرم‌تری ایجاد می‌کند. از طرف دیگر TPI کمتر به معنای دندانه‌های درشت‌تر و فاصله زیادتر دندانه ها نسبت به یکدیگر است و برش خشن‌تری را به شما ارائه می‌دهد. به عنوان مثال تیغ‌های کمان اره 14 تا 16 دندانه برای برش قطعات نرم و تیغ‌های کمان اره 18 تا 22 برای برش قطعات فولادی و برنجی استفاده می‌شود.
تیغ کمان اره رونیکس با 18 دندانه تولید شده تا بدون هیچ نگرانی از گرفتگی یا شکستن دندانه‌ها بتوانید فلز، آلومینیوم، پلاستیک و سایر مواد سخت را برش دهید.

رونیکس، همراه همیشگی شما


رونیکس با بررسی و شناخت نیاز بازار ابزار ایران، بیش از 2500 نوع ابزار را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. تیغ کمان اره رونیکس از جمله قطعات باکیفیت این برند است که در انواع و اندازه‌های مختلف و برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌ها ساخته شده ‌است.

hacksaw-blade

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع تیغ کمان اره، بهترین مارک تیغ کمان اره، خرید تیغ کمان اره و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.