bits-and-chisels

مته و قلم

برای سوراخکاری و تخریب مواد سختی مانند بتن، کاشی، بلوک سیمانی و آجر، جدا از ابزار قدرتمندی مانند دریل، بتن کن و چکش تخریب، به مته و قلم باکیفیت نیاز است. مته و قلم برای سوراخکاری و تخریب مناسب باید از کیفیت بالایی ساخته شده باشند تا قدرت پیشروی و سرعت بالایی را به کاربر ارائه دهند.
قلم‌ها به طور کلی به سه دسته چهارشیار، پنج شیار و شش گوش تقسیم می‌شوند اما مته‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند؛ مته M2، مته خزینه، مته الماسه و مته گازر تنها بخش کوچکی از انواع مته‌ها هستند. اگر قصد خرید مته و قلم را دارید، رونیکس را انتخاب کنید. مته و قلم رونیکس ساخته شده از فولاد باکیفیت و سخت‌کاری‌شده است تا در زمان تخریب و سوراخکاری سخت‌ترین سطوح از مقاومت و دوام بالایی برخوردار باشد.

راهنمای خرید مته و قلم

bits-and-chisels

مته و قلم


در دریل‌ها، بتن کن‌ها و چکش‌های تخریب، قطعاتی که وظیفه سوراخکاری یا تخریب سطوح سختی مانند بتن، کاشی، بلوک و آجر را برعهده دارند، مته و قلم‌ها هستند. مته‌ها و قلم‌ها در انواع و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند.
کاربردهای زیاد مته و قلم، باعث شده تا برندهای تولیدکننده ابزار دست به تولید و عرضه آن بزنند؛ برند بین‌المللی رونیکس هم از این قاعده مستثنی نیست. رونیکس تولیدکننده انواع مته و قلم در اندازه‌ها و انواع مختلف است؛ انواع قلم‌های چهارشیار، پنج شیار و شش گوش و انواع مته‌های M2، خزینه، الماسه و گازر تنها بخش کوچکی از مته‌ها و قلم‌های تولیدشده توسط رونیکس است.
در هنگام خرید مته و قلم باید به نوع و اندازه آن‌ها، جنس، کیفیت ساخت و برند تولیدکننده این قطعات توجه کنید. به همین دلیل در ادامه به ویژگی‌هایی که یک مته و قلم حرفه‌ای را از نمونه بی‌کیفیت متمایز می‌کند، می‌پردازیم.

نوع مته یا قلم


مهم‌ترین نکته در زمان خرید مته و قلم، نوع و جنس بدنه آن‌ها است. به نوع مته و قلم توجه کنید. قلم‌ها به طور کلی به سه دسته چهار شیار، پنج شیار و شش گوش تقسیم می‌شوند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند به صورت نوک پهن و نوک تیز باشند. تنوع مته‌ها نسبت به قلم‌ها به مراتب بیشتر است و بسته به قطر، عمق و شکل سوراخی که روی سطح ایجاد می‌کنند در انواع مختلفی تولید می‌شوند. مته M2، مته خزینه، مته الماسه و مته گازر تنها نمونه کوچکی از انواع مته‌ها هستند. رونیکس تولیدکننده انواع مته و قلم در اندازه‌های مختلف برای کاربری‌های مرتبط با سوراخکاری و تخریب است.

جنس مته یا قلم


بدنه مته و قلم باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد تا در زمان سوراخکاری یا تخریب سطوح سخت کاربر را دچار مشکل نکند. مته و قلم‌ رونیکس از فولاد باکیفیت فورج‌شده و سخت‌کاری‌شده در درجه حرارت بالا ساخته شده است تا حداکثر مقاومت و دوام را به شما ارائه دهد.

رونیکس، همراه همیشگی شما


رونیکس با بررسی و شناخت نیاز بازار ابزار ایران، بیش از 2500 نوع ابزار را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. مته و قلم‌ رونیکس از جمله قطعات باکیفیت این برند است که در انواع و اندازه‌های مختلف و برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌ها ساخته شده ‌است.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع مته و قلم، بهترین مارک مته و قلم، خرید مته و قلم و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.