knife-cutter

کاتر

کاتر یکی از ابزار برش دستی است که آن را در جعبه ابزار هر خانه و کارگاهی می‌توانید پیدا کنید. نام دیگر این ابزار تیغ موکت بری است؛ البته از کاتر فقط برای بریدن موکت استفاده نمی‌کنند.
از کاتر با توجه به نوع کاربری و قدرت آن برای برش ورق کاغذ، پلاستیک، چوب، پارچه، پلکسی، لمینت و طلق و .. استفاده می‌کنند.
همچنین دیگر کارکردهای کاتر عبارت اند از خط اندازی روی سطوح و ایجاد خطوط راهنمای برش روی قطعه کار قبل از زدن برش اصلی، تیز کردن قلم‌های چوبی، طراحی و برش دقیق در مجسمه‌سازی، ماکت سازی، پرداخت‌کاری و اصلاح لبه و گوشه قطعات، فرشبافی، لحاف دوزی، موکت بری و ...
رونیکس با توجه به نیاز مخاطب و بازار انواع کاتر را ساخته و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده‌است.

راهنمای خرید کاتر

knife-cutter

کاتر


کاتر ابزاری کاربردی است که در هر جعبه ابزاری جای دارد. هنگام خرید کاتر باید به برند محصول، جنس تیغه و طراحی بدنه آن توجهی ویژه کرد. کاتر باید علاوه بر برندگی لازم، هنگام استفاده امنیت کاربر را نیز تامین کند. رونیکس به عنوان رهبر بازار ابزار ایران کاترهای متنوعی ساخته و به بازار عرضه کرده‌است.

جنس تیغه کاتر


مهمترین پارامتر خرید یک کاتر خوب، توجه به جنس تیغه است. تیغه باید علاوه بر دوام و مقاومت در برابر فشار، برندگی لازم را نیز داشته باشد.
به عنوان مثال کاتر تستا یک تیغ مدل RH-3006 رونیکس، مجهز به تیغه فولادی ضد زنگ است که مقاومت و استحکام بالایی دارد. تیغه‌ برشی تیز 7 سگمنتی این محصول با عرض 18 میلی‌متر از جنس فولاد ضد زنگ است و کیفیت بالایی دارد.

طراحی بدنه و دسته کاتر


کاترها بر اساس نیاز کاربر در شکل‌های متنوعی تولید می‌شود. این ابزار باید علاوه بر قدرت برندگی، قابلیت حمل و استفاده مناسبی نیز داشته باشد.
بعضی از انواع کاتر، به صورت تیغه‌ی تاشو ساخته می‌شوند که درون یک دسته‌ی محافظ قرار می‌گیرد. تیغه‌ها انواع و کاربردهای مختلفی دارند؛ سبک و کوچک هستند؛ به راحتی می‌توان آن‌ها را جابه‌جا کرد و استفاده از آن‌ها آسان است. از کاترهای ذوزنقه‌ای برای بازکردن جعبه‌های مقوایی، ایجاد خط برش و تراشیدن پلاستیک، چوب و برش موکت، مقوا، طناب، تسمه، سقف و دیوار کاذب استفاده می‌شود. کاترهای رونیکس مانند سایر ابزارآلات این مجموعه، با کیفیت و تنوع فوق‌العاده بالایی ساخته می‌شوند. کاتر ذوزنقه‌ای 19 میلی‌متری RH-3009 رونیکس، با قابلیت تاشو ساخته شده و ابعاد کوچکی دارد. از این کاتر برای برش کاغذ، مقوا، سقف و دیوار کاذب استفاده می‌شود.

رونیکس برند مطمئن


توجه به برند ابزار مهمترین پارامتر برای یک خرید خوب است. رونیکس طی سال‌های فعالیت خود توانسته ابزاری باکیفیت و مقاوم تولید کند. کاترهای رونیکس تمام نیازهای کاربران را برطرف می‌کند.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع کاتر، بهترین مارک کاتر، خرید کاتر و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.