مینی فرز

مینی فرز، نوعی فرز کوچک است که از آن برای برش، پولیش، سنباده‌کاری، ساب‌زنی و پرداخت سطوح مواد مختلف استفاده می‌شود. این سنگ فرز کوچک اما پرکاربرد، در انواع مینی فرز دسته بلند و مینی فرز دسته کوتاه تولید می‌شود.

مینی فرزهای دسته بلند همان‌طور که از نامشان پیدا است، دارای دسته بلندی هستند تا تسلط کاربر بر روی قطعه کار بیشتر شود. این مینی فرزها در مقایسه با سایر انواع مینی فرز جثه بزرگ‌تر، آرمیچر و بالشتک‌های قدرتمندتر، توان بیشتر و دور موتور کمتری دارند.

مینی فرزهای دسته کوتاه دارای بدنه‌ای کوچک و ظریف، آرمیچر و بالشتک‌های کوچک و دور موتور بالایی هستند. استفاده از این دستگاه‌ها نیازمند تجربه و مهارت بیشتر کاربران است.

توان موتور، قطر صفحه برش و سرعت آن در انواع مینی فرز متفاوت هستند. بنابراین با درنظرگرفتن نوع کاربری مورد نظر خود برای خرید این محصول اقدام کنید.

رونیکس بزرگ‌ترین برند بازار ابزار ایران، انواع مینی فرز دیمردار، دسته بلند و دسته کوتاه را تولید می‌کند تا پاسخگوی نیاز مشتریان باشد. مینی فرزهایی با موتور قدرتمند، طراحی ارگونومیک و سبک‌وزن که انجام فرزکاری و  پرداخت مواد مختلف را به بهترین شکل امکان‌پذیر می‌کنند

محصولات مینی فرز

ویدئو های محصولات

راهنمای خرید مینی فرزهای رونیکس

Mini angle grinder

مقایسه مینی فرزهای رونیکس

مینی فرزها دستگاه‌های فرز کوچکی هستند که در صنایع مختلف کاربرد دارند. این ابزارها با توجه به منبع تغذیه به انواع مینی فرز برقی، مینی فرز بادی و مینی فرز شارژی دسته‌بندی می‌شوند.
رونیکس به عنوان برند معتبر ایرانی و رقیب قدرتمند سوپربرندهای جهانی، آیتم‌کدهای متنوع مینی فرز را تولید و به بازار ابزار ایران و جهان عرضه می‌کند.
حال سوال اینجا است که بهترین مینی فرز چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه می‌توان با توجه به کاربری مورد نظر، انتخاب بهینه‌ای داشت؟ اگر به دنبال مینی فرز قدرتمندی هستید که یک عمر همراه شما بوده و آخرین ابزاری باشد که می‌خرید، هنگام خرید مینی فرز به نکات زیر توجه کنید.

موتور حرفه‌ای

موتور قدرتمند متشکل از آرمیچر و بالشتک‌های صنعتی، تاثیر به‌سزایی در عملکرد ابزار دارد. توان و سرعت موتور در مینی فرزهای مختلف متفاوت است.
موتور مینی فرزهای رونیکس با حداکثر کیفیت و کارایی ساخته می‌شود. توان موتور در مینی فرزهای دسته کوتاه این برند، در بازه 1100-780 وات و سرعت آن‌ها در محدوده 12000-9000 دور بردقیقه است. مینی فرزهای دسته بلند رونیکس نیز توان 1500-1050 وات و سرعتی برابر با 11000-8000 دور بر دقیقه را تولید می‌کند.

گیربکس و انتقال قدرت

طراحی حرفه‌ای گیربکس و دنده‌های سخت‌کاری‌شده موجب انتقال بهتر قدرت از موتور و کاهش استهلاک مینی فرز می‌شود.
پوسته گیربکس در تمام مدل‌های مینی فرز رونیکس فلزی بوده و دنده‌های سخت‌کاری‌شده نیز با بالاترین کیفیت ساخته می‌شوند تا بر دوام ابزار بیفزایند.

بلبرینگ و شفت بادوام

بلبرینگ‌های باکیفیت بر عملکرد دستگاه تاثیر می‌گذارند و مانع از لقی شفت می‌شوند. شفت مینی فرز با توجه به قطر صفحه برش در سایزهای M10،M12 و M14 ساخته می‌شود.
بلبرینگ‌های ضد غبار و دور بالا، همچنین شفت مستحکم در انواع مدل‌های مینی فرز رونیکس، از بهترین مواد اولیه ساخته شده و موجب افزایش کارایی این ابزارها می‌شود.

اورینگ و فلنچ کارآمد

کیفیت و دوام اورینگ و فلنچ موجب افزایش کارایی مینی فرز می‌شود.
فلنچ زیر و رو عاج‌دار در مینی فرزهای رونیکس به گیرایی بیشتر صفحه کمک می‌کند و اورینگ نیز جلوی لرزش شفت را می‌گیرد تا نهایتا ابزار بهتر کار کند.

دیمر الکترونیک کنترل سرعت

قابلیت تنظیم سرعت در مینی فرز، دامنه کاربرد آن را گسترده‌تر می‌کند. به‌عنوان مثال، سرعت بالای دستگاه در حین پولیش باعث می‌شود که سطح قطعه کار به‌خاطر دما و اصطکاک بالا بسوزد.
دیمر الکترونیک تنظیم سرعت، امتیاز هوشمندانه‌ای است که در مینی فرزهای رونیکس تعبیه شده است تا بتوانید سرعت را با توجه به نوع کاربرد مورد نظر خود تنظیم کنید.

بدنه سبک‌وزن، ارگونومیک و مقاوم

مینی فرز برای انجام کارهای ظریف استفاده می‌شود؛ پس طبیعی است که سبک‌وزن باشد تا کاربران بتوانند راحت‌ آن را در دست بگیرند و کار کنند.
طراحی ظریف، کشیده و خوش‌دست مینی فرزهای رونیکس با توجه به اصول ارگونومی صورت گرفته است. افزون‌براین، وجود دسته‌ جانبی ضد لرزش و قابل نصب در دو طرف دستگاه، موجب سهولت کنترل مینی فرز و مانع از خستگی کاربر هنگام کار می‌شود.

صفحه برش با قطر و ضخامت متنوع

معمولا در مینی فرزها از صفحه فیبری استفاده می‌شود؛ هرچند صفحات گرانیت‌بر و سرامیک‌بر نیز در آن‌ها قابل نصب هستند. صفحات فیبری برحسب ضخامت به انواع صفحه استیل‌بر با ضخامت 1 میلی‌متر، صفحه برش معمولی با ضخامت 3 میلی‌متر و صفحه ساب با ضخامت 6 میلی‌متر دسته‌بندی می‌شوند. قطر صفحه برش نیز با توجه به نوع و مدل مینی فرز متفاوت است.
در مینی فرزهای رونیکس از انواع صفحه برش با قطر 100، 115 و 125 میلی‌متری با بهترین کیفیت و با قابلیت تعویض آسان استفاده می‌شود تا انجام کارهایی مانند برش، ساب‌زنی و پرداخت، در کمترین زمان و با بالاترین دقت ممکن انجام شود.

کلیدهای استاندارد و کارآمد

کلیدهای استاندارد و مقاوم موجب سهولت کاربری ابزار شده و به افزایش طول عمر مفید آن کمک می‌کنند.
انواع مینی فرز این برند، مجهز به کلیدهای ضد غبار هستند. این کلیدها مانع از استهلاک زودرس به‌دلیل گردوغبار ناشی از عملیات برش و ساب‌زنی می‌شوند. همچنین در تمام مدل‌های مینی فرز رونیکس، کلید قفل‌کن شفت با ثابت نگه‌داشتن شفت و جلوگیری از حرکت آن، تعویض سریع و آسان صفحه‌ برش را امکان‌پذیر می‌کند.

Ronix Mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه در مورد انواع مینی فرز یا مینی سنگ فرز، بهترین مارک مینی فرز، خرید مینی فرز برقی و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.