jack-stand

جک خرک

جک خرک وسیله‌ای است که با ترکیب دو ابزار جک و خرک در بلند کردن وسایل نقلیه کاربرد دارد. این ابزار از طرفی محدودیت تنظیم ارتفاع در خرک‌ها را ندارد و از طرفی دیگر به دلیل نداشتن بخش مکانیکی و حرکتی جک‌ها و ایستایی بالایی که دارد، از سقوط دستگاه در زمان تعمیرات جلوگیری می‌کند.
اگر قصد خرید جک خرک را دارید، رونیکس گزینه مناسبی است. جک خرک رونیکس در اندازه‌های مختلفی با قابلیت‌های فراوان به بازار ابزار ایران عرضه شده و طراحی جمع‌وجور این ابزار امکان استفاده از آن را در مکان‌های مختلف فراهم می‌کند.

راهنمای خرید جک خرک

jack-stand

جک خرک


جک خرک وسیله‌ای کاربردی با قابلیت تنظیم ارتفاع است که به عنوان وسیله‌ای ایمنی برای تحمل وزن وسایل نقلیه در زمان تعمیرات استفاده می‌شود. این ابزار ترکیبی از دو دستگاه جک ماشین و خرک است. جک باعث بالابردن ارتفاع وسیله نقلیه می‌شود و خرک با قرارگرفتن زیر وسیله نقلیه از سقوط آن جلوگیری می‌کند. در حقیقت جک ماشین و خرک مکمل همدیگر هستند. جک خرک با ترکیب این دو وسیله، علاوه بر بالا بردن، قابلیت نگهداشتن هر وسیله‌ای را نیز دارد. انواع جک خرک براساس میزان تحمل وزن مشخص می‌شود.
کاربردهای زیاد جک خرک باعث شده تا برندهای زیادی دست به تولید این ابزار بزنند؛ برند بین‌المللی رونیکس هم از این قاعده مستثنی نیست. رونیکس تولیدکننده انواع جک خرک با میزان تحمل وزن مختلف است؛ جک خرک 2 تن RH-4940 رونیکس و جک خرک 3 تن RH-4941 رونیکس از پرطرفدارترین تولیدات این شرکت است.
در هنگام خرید جک خرک باید به میزان توان تحمل وزن، قابلیت‌های دستگاه، کیفیت ساخت و برند تولیدکننده آن توجه کنید. به همین دلیل در ادامه به ویژگی‌هایی که یک جک خرک حرفه‌ای را از نمونه بی‌کیفیت متمایز می‌کند، می‌پردازیم.

میزان تحمل وزن


در زمان خرید جک خرک به حداکثر میزان تحمل وزن آن توجه کنید. انواع جک‌های خرک براساس حداکثر میزان تحمل وزن‌شان طبقه‌بندی می‌شوند؛ به عنوان مثال جک خرک 3 تن حداکثر می‌تواند وسایلی با وزن 3 تن را از زمین بلند کند.
رونیکس تولیدکننده انواع جک خرک 2 و 3 تن با قابلیت‌های مختلف است. جک خرک رونیکس از طراحی منحصربه‌فردی برخوردار بوده و مناسب برای استفاده در تعمیرگاه‌های ماشین، مغازه‌ها و... است.

قابلیت‌های دستگاه


به قابلیت‌ها و ویژگی‌های دستگاه توجه کنید. در هنگام خرید علاوه بر قابلیت‌هایی مانند حداکثر میزان ارتفاع، به مکانیزم تنظیم ارتفاع خرک، پایه‌های محوری دستگاه و... دقت کنید.
در جک‌های خرک رونیکس از مکانیزم تنظیم ارتفاع خرک استفاده شده که با حرکت آرام به سمت بالا، ضامن قفل‌کن را برای حرکت آزاد می‌کند. همچنین پایه محوری فولادی این دستگاه از نوع جغجغه‌ای با بازویی از جنس چدن است و با وجود زبانه دندانه‌دار این دستگاه، از رها شدن ناگهانی بار روی خرک جلوگیری می‌شود.

رونیکس، همراه همیشگی شما


رونیکس با بررسی و شناخت نیاز بازار ابزار ایران، بیش از 2500 نوع ابزار را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. جک خرک رونیکس از جمله ابزار باکیفیت این برند است که در انواع و اندازه‌های مختلف و برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌ها ساخته شده ‌است.

ronix-mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع جک خرک، بهترین مارک جک خرک، خرید جک خرک و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.