hammers

چکش

چکش از اولین ابزاری است که انسان دست به ساختن آن زده‌است. چکش‌ها بر اساس اندازه و نوع کاربری به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند بازار ابزار ایران بر اساس نیاز مصرف‌کنندگان، چکش‌های متفاوتی را ساخته و به بازار عرضه کرده‌است. از انواع چکش‌های رونیکس می‌توان به چکش مهندسی، چکش فیبری و چکش لاستیکی اشاره کرد.

hammers

چکش مهندسی

چکش مهندسی پرکاربردترین نوع این ابزار است. چکشی که احتمالا در هر جعبه ابزاری جای دارد. دسته این ابزار معمولا از چوب و یا پلاستیک مقاوم ساخته شده و سری آن از جنس فولاد سخت است.

چکش مهندسی

چکش لاستیکی

چکش لاستیکی همانطور که از نامش پیدا است، سری از جنس پلاستیک دارد. از این ابزار برای ضربات نرم و مواد حساس استفاده می‌کنند. جنس دسته، نوع طراحی و جنس سری از موارد موثر در کیفیت چکش لاستیکی است.

چکش لاستیکی
hammers
hammers

چکش فیبری

چکش فیبری نوع دیگری از چکش است که دو سری فلزی و پلاستیکی دارد. از این چکش برای شکل‌دهی ورق‌های فلزی، کارهای فنی مربوط به خودرو، نجاری، کاشی‌کاری، تعمیرات، ساخت‌وساز، نصب کفپوش و ... استفاده می‌شود.

چکش فیبری

چکش دو شاخ

چکش دو شاخ معمولا از سری فولادی و دسته پلاستیکی و یا چوبی ساخته می‌شود. نام دیگر این محصول، چکش میخ کش است. زیرا از تیغه V شکل آن برای بیرون کشیدن میخ استفاده می‌کنند.

چکش دو شاخ
hammers

راهنمای خرید چکش

hammers

چکش


چکش ابزار ساده‌ای است. اما همین ابزار ساده اگر متناسب با نیاز کاربر خریداری نشود، ممکن است منجر به خسارت شود. چکش‌ها بر اساس اندازه و جنس دسته و سری به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند.

چکش مهندسی رونیکس


چکش مهندسی پرکاربردترین نوع این ابزار است. چکش‌هایی که احتمالا در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. به عنوان مثال چکش مهندسی 1500 گرمی رونیکس مدل RH-4716 ابزاری کاربردی و مقاوم است. چکشی با سطح مقطع مربع، برای کارهای روزانه و پرفشار. این محصول دارای دسته ضد لغزش و ارگونومیک است و در مصارف خانگی و صنعتی کاربرد دارد. توزیع وزن متعادل این محصول باعث می‌شود کاربر هنگام کار تسلط لازم را داشته و بتواند از تمام نیروی خود استفاده کند. چکش مهندسی 1500 گرمی RH-4716 رونیکس محصولی با دسته فایبرگلاس و سری از جنس فولاد صیقل‌خورده و مقاوم است.

چکش لاستیکی رونیکس


چکش لاستیکی یکی از انواع چکش است که قسمت ضربه زن آن از جنس پلاستیک است و برای استفاده در مواردی است که هنگام کار با آن نیاز داریم تا ضربات وارده به سطوح آسیب وارد نکند. چکش لاستیکی 250گرم رونیکس مدل RH-4730 دارای قسمت ضربه زن از جنس لاستیک باکیفیت و مقاوم در برابر خوردگی و دارای قابلیت الاستیسیته بالا است.

چکش فیبری رونیکس


رونیکس، انواع چکش را متناسب با نیازهای مشتری طراحی و تولید می‌کند؛ چکش‌هایی با بدنه ارگونومیک و طول عمر بالا که هر کدام برای کار خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. چکش فیبری RH-4740 رونیکس، برای شکل‌دهی ورق‌های فلزی، کارهای فنی مربوط به خودرو، نجاری، کاشی‌کاری، تعمیرات، ساخت‌وساز، نصب کفپوش و ... انتخاب ایده‌آلی است. این چکش، دارای دو سری پلاستیکی و لاستیکی قابل تعویض است که الاستیسیته بالایی دارند و در طول عمر مفید خود، بهترین عملکرد را نشان می‌دهند. طول سر چکش، 93.6 میلی‌متر و قطر آن 40 میلی‌متر است.

چکش دوشاخ رونیکس


از دیگر محصولات پرفروش رونیکس، چکش دوشاخ یا چکش میخ کش است. همانطور که از نام این محصول پیدا است، از آن برای بیرون کشیدن و کوبیدن میخ در مصالح مختلف استفاده می‌کنند. چکش‌های دو شاخ رونیکس از دسته مقاوم فایبرگلاس و سری فولادی ساخته شده‌اند تا بیشترین بازدهی را برای کاربر به ارمغان بیاورند.

رونیکس، برند مطمئن


توجه به برند ابزار مهمترین پارامتر برای یک خرید خوب است. رونیکس طی سال‌های فعالیت خود توانسته ابزاری باکیفیت و مقاوم تولید کند. چکش‌های رونیکس تمام نیاز کاربران را برطرف می‌کند.

hammers

بانک جامع قطعات رونیکس

رونیکس دارای بزرگ‌ترین بانک قطعات ابزار ایران است. به همین خاطر است که خریداران تجهیزات ایمنی رونیکس، نگرانی از بابت تامین قطعات و لوازم ضروری ابزار خود ندارند.

رونیکس سرویس
hammers

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم. تمام آنچه درباره انواع چکش، بهترین مارک چکش، خرید چکش و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.