hand-tools

ابزار دستی

ابزار دستی از ابتدایی‌ترین انواع ابزار با قدمتی هزاران ساله هستند. انواع ابزار دستی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بتوان به کمک دست و با کمترین نیرو، کارهای فنی را انجام داد. ابزار دستی انواع مختلفی را در برمی‌گیرند. کاربردهای زیاد این دسته از ابزارآلات باعث شده تا برندهای زیادی دست به تولید انواع آن بزنند؛ برند رونیکس هم از این قاعده مستثنی نیست.
از انواع آچار، انبر و پیچ گوشتی گرفته تا چکش و تبر و مغار؛ رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند بازار ابزار ایران، انواع ابزار دستی را طراحی و تولید می‌کند. ابزارآلات دستی رونیکس، علاوه‌بر تنوع بی‌نظیر، از کیفیت ساخت فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند.

hand-tools

آچار

آچار وسیله‌ای است که هر شخص مبتدی یا حرفه‌ای در جعبه ابزار خود به آن نیاز دارد. این ابزار در باز و بسته‌کردن پیچ‌های مختلف استفاده می‌شود. آچارها در انواع مختلفی تولید می‌شوند که هرکدام کاربرد خاصی دارند؛ ازجمله: آچار فرانسه، آچار آلن، آچار رینگی و... رونیکس به‌عنوان بزرگترین برند بازار ابزار ایران، انواع آچار را در اندازه‌ها و ابعاد مختلف برای طیف گسترده‌ای از کاربری‌ها به بازار عرضه کرده است.

آچار

انبر

انبر از مهم‌ترین ابزاری است که می‌توان قطعات مختلف را با آن نگه‌داشت. اما این ابزار کاربردهای دیگری هم دارد. از انبرها می‌توان برای بریدن قطعات، بازوبسته‌کردن پیچ‌های بزرگ و حتی به‌جای چکش هم استفاده کرد. بیش از ده‌ها نوع انبر برای انجام کاربری‌های مختلف تولید و به بازار عرضه شده است. رونیکس به‌عنوان بزرگترین برند بازار ابزار ایران، طیف گسترده‌ای از انواع انبر را در اختیار شما قرار داده است. مانند هر ابزار دیگری، در زمان خرید انبر باید ویژگی‌های آن را دانست. به همین دلیل، در ادامه به انبرهای رونیکس و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

انبر
pliers
screwdrivers

پیچ‌گوشتی

رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند ابزار بازار ایران، طیف گسترده‌ای از ابزار دستی را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده‌است. پیچ‌گوشتی‌های متنوعی در سبد محصولات رونیکس وجود دارد. از پیچ‌گوشتی‌های ساده تا ستاره‌ای، ست پیچ‌گوشتی و ...

پیچ‌گوشتی

چکش

چکش از اولین ابزاری است که انسان دست به ساختن آن زده‌است. چکش‌ها بر اساس اندازه و نوع کاربری به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند بازار ابزار ایران بر اساس نیاز مصرف‌کنندگان، چکش‌های متفاوتی را ساخته و به بازار عرضه کرده‌است.
از انواع چکش‌های رونیکس می‌توان به چکش مهندسی، چکش فیبری و چکش لاستیکی اشاره کرد.

چکش
hammers
axe

تبر

تبر از ابزار دستی پرکاربرد است. از این محصول برای شکستن و خُرد کردن چوب استفاده می‌کنند. هنگام خرید یک تبر باید به جنس تیغه، وزن محصول، مقاومت دسته و همچنین طراحی بدنه توجه کرد. رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند ابزار، تبرهای متنوعی را ساخته و به بازار عرضه کرده‌است.

تبر

قیچی

رونیکس بر اساس نیاز مصرف‌کننده و بازار، قیچی‌های متنوعی را به بازار عرضه کرده‌است. از قیچی پی وی سی بر و باغبانی تا قیچی‌های مفتول‌بر و شاخه‌زن. قیچی‌های ساخت رونیکس دارای جنس تیغه باکیفیت و سخت و بدنه ارگونومیک و وزن کم برخوردار است.

قیچی
shears
gardening-trowel

بیلچه

باغبانی فعالیتی است که چه به‌عنوان شغل خود آن را دنبال کنید و چه به‌عنوان فردی علاقه‌مند به گل‌کاری و باغبانی، باید از ابزارهای مخصوص انجام آن استفاده کنید. کاشت، هرس‌کردن و قلمه‌زدن، آبیاری، سم‌پاشی، کود‌دهی و برداشت محصولات، هرکدام نیازمند ابزار خاصی است. بیلچه باغبانی، نوعی بیل کوچک است که دسته کوتاه و تیغه کوچکی دارد. از بیلچه برای رسیدگی به باغ و باغچه خانگی، حفر گودال و برداشتن خاک، وجین‌کردن، اضافه‌کردن کود، انتقال و کاشت گیاهان و سایر کارهای کشاورزی استفاده می‌شود.

بیلچه

کاتر

کاتر یکی از ابزار برش دستی است که آن را در جعبه ابزار هر خانه و کارگاهی می‌توانید پیدا کنید. نام دیگر این ابزار تیغ موکت بری است؛ البته از کاتر فقط برای بریدن موکت استفاده نمی‌کنند.
همچنین دیگر کارکردهای کاتر عبارت اند از خط اندازی روی سطوح و ایجاد خطوط راهنمای برش روی قطعه کار قبل از زدن برش اصلی، تیز کردن قلم‌های چوبی و ...
رونیکس با توجه به نیاز مخاطب و بازار انواع کاتر را ساخته و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده‌است.

کاتر
knife-cutter
curved-pruning-saw

اره باغبانی

ابزار باغبانی طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود؛ از ابزار پیشرفته و صنعتی تا ساده و دستی. اره باغبانی از جمله ابزاری است که در هر باغ و باغچه‌ای یافت می‌شود؛ محصولی کاربردی که باید علاوه بر مواد اولیه قابل قبول، طراحی کاربرپسندی نیز داشته باشد. رونیکس به عنوان بزرگ‌ترین برند سازنده ابزار در بازار ایران، اره‌های باغبانی متنوعی را با کاربری‌های متفاوت وارد بازار کرده است.

اره باغبانی

آب پاش

سری آبپاش باغبانی از جمله ابزارآلات باغبانی پرکاربرد است که برای آبیاری باغچه، شستشوی حیاط، شستشوی اتومبیل در خانه، در کارواش‌ها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای کار با سر آب‌پاش فشار قوی باید آن را با بست به شلنگ آب متصل کرد. امروزه برندهای مختلفی سر شلنگ کارواش و سر آبپاش چند حالته را تولید و روانه بازار می‌کنند. رونیکس نیز تولیدکننده سرآبپاش‌های باکیفیت و کاربردی است.

آب پاش
water-spray-gun
hacksaw

کمان اره

کمان اره از ابزار پرکاربرد در صنایع و فعالیت‌های مختلف است. همانطور که از نام این محصول پیدا است، طراحی کمان اره شبیه به کمان است. کمان اره‌ها به نسبت نوع کاربری و بعضا طراحی، به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. معمولا از کمان اره برای برش فلزات، پلاستیک، چوب و ... تقسیم می‌شود.
رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند بازار ابزار، انواع کمان اره را تولید و به بازار عرضه کرده‌است.

کمان اره

الماس شیشه بر

الماس شیشه‌بر دستی رونیکس به منظور برش بر روی انواع شیشه، سرامیک و کاشی طراحی و ساخته شده است. این ابزار، مجهز به 6 عدد تیغه‌ الماسه است. تیغه الماس شیشه‌بری رونیکس از جنس کاربید تنگستن است که بر‌ش‌‌های مداوم و سریعی را ایجاد می‌کند.

الماس شیشه بر
glass-cutter
socket-wrench

بکس و متعلقات

آچار بکس برای بازکردن پیچ و مهره‌هایی است که به آسانی باز نمی‌شوند. رونیکس به عنوان رهبر بازار ابازر ایران انواع آچار بکس، ست آچار بکس و متعلقات این ابزار را به بازار عرضه کرده‌است.

بکس و متعلقات

پیچ دستی نجاری

پیچ دستی ابزاری کارآمد در نجاری است. از این وسیله برای نگهداشت دو قطعه کار کنار یکدیگر استفاده می‌کنند. پیچ دستی نسبت به کاربری‌های مختلف، انواع متفاوتی نیز دارد. هنگام خرید پیچ دستی باید به جنس بدنه و نوع کارایی آن توجهی ویژه کرد.
رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند ابزار ایران پیچ دستی‌های مختلفی را ساخته و روانه بازار کرده‌است.

پیچ دستی نجاری
clamps
oil-can

روغن دان

روغن دان ابزاری کاربردی است که در هر خانه‌ای جای دارد. ابزاری که با استفاده از آن می‌توان وسایل مختلف از جمله چرخ‌های خیاطی، زنجیر دوچرخه، لولاهای در و ... را روغن کاری کرد.
روغن دان ساختاری ساده دارد. این ابزار از طریق یک پمپ دستی و فشار اهرم روغن را به نقطه مورد نظر هدای می‌کند. رونیکس به عنوان برندی پیشرو در بازار ابزار ایران، روغن دان‌های متفاوتی را ساخته و به بازار عرضه کرده‌است.

روغن دان

گریس پمپ

گریس پمپ دستی ابزاری کاربردی و کوچک است که جهت گریس مالی لوازم و قطعات مورد استافده قرار می‌گیرد. این ابزار ساخته شده از یک سیلندر است که با فشار هوا کار می‌کند. نیروی مورد نیاز گریس پمپ دستی از یک ماشه و فشار دست تولید می‌شود.

گریس پمپ
grease-gun
sprayer

سم پاش دستی

سمپاش دستی که به نام سمپاش گلخانه‌ای نیز شناخته می‌شود، از ادوات و لوازم باغبانی است که با عملکرد ساده برای سمپاشی فضاها و مقیاس‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد. سمپاش‌های تلمبه ای دستی معمولا در مقیاس‌های ۲ تا ۲۵‌ لیتر در بازار موجود هستند.

سم پاش دستی

منگنه کوب دستی

منگنه‌کوب‌ها در انواع دستی، برقی یا شارژی و بادی تقسیم‌بندی می‌شوند. منگنه‌کوب دستی یکی از پرکاربردترین انواع منگنه‌کوب است و در هر خانه یا محل کاری می‌توان آن را پیدا کرد. نحوه‌ استفاده از منگنه‌کوب دستی بسیار آسان است و همین سهولت کاربرد، یکی از مهم‌ترین مزایای این ابزار کاربردی است.

منگنه کوب دستی
staple-gun
chisels

مغار

مغار یا اسکنه از ابزارآلات دستی است که در نجاری و برای منبت کاری و تزئین چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد. جنس تیغه این ابزار نجاری و همچنین طراحی دسته از پارامترهای تاثیگذار در کیفیت و کارایی مغار است.
رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند ابزار ایران با شناخت نیاز مخاطب و بازار، مغارهای متنوعی را ساخته و روانه بازار کرده‌است.

مغار

دستگاه چسب آکواریوم

دستگاه چسب آکواریوم یک ابزار کاربردی و پرمصرف است. چسب‌های سیلیکونی یا اصطلاحا آکواریوم، بدون استفاده از دستگاه چسب آکواریوم غیر قابل مصرف هستند. در هنگام خرید دستگاه چسب آکواریوم باید به جنس بدنه دستگاه، وزن، قدرت ماشه و برند دستگاه توجهی ویژه داشته باشید.
رونیکس به عنوان متنوع‌ترین برند ابزار ایران دستگاه‌ چسب آکواریوم را ساخته و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده‌است.

دستگاه چسب آکواریوم
caulking-gun
foot-pump

تلمبه پایی

تلمبه پایی ابزاری کاربردی است. این محصول معمولا از یک یا دو سیلندر پرقدرت ساخته شده که به وسیله فشار پا کار می‌کند. این نوع تلمبه‌ها قدرت بیشتری نسبت به نوع دستی دارند. رونیکس با شناخت نیاز مخاطب و بازار بیش از 2500 کد آیتم ابزار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده‌است. تلمبه پایی یکی از محصولات باکیفیت، بادوام و پرکاربرد رونیکس است.

تلمبه پایی

محصولات تلمبه پایی

ست ابزار دستی

ست ابزار دستی از جمله محصولات رونیکس است که از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است. ست ابزار دستی رونیکس محصولاتی از قبیل پیچگوشتی، انبردست، آچار آلن، دم باریک و ... را شامل می‌شود.

ست ابزار دستی
hand-tool-sets
tile-cutter

سرامیک بر

صفحه سرامیک ­بر یکی از متعلقات ابزارآلات برشی است که در زمره متعلقات پرکاربرد قرار می­ گیرد. در تولید این صفحه باید از مواد باکیفیت استفاده شود زیرا این امر دقت قطع را بالا می ­برد و از پرش صفحه در زمان برش قطعه کارهای سخت جلوگیری می ­کند. همچنین صفحه سرامیک­ بر باید از سرعت چرخش بالایی برخوردار باشد تا بدین ترتیب از شکستن و لب ­پر شدن سرامیک و کاشی جلوگیری شود.

سرامیک بر

بانک جامع قطعات رونیکس

رونیکس دارای بزرگ‌ترین بانک قطعات ابزار ایران است. به همین دلیل، خریداران ابزار برقی رونیکس و سایر محصولات این برند، نگرانی از بابت تامین قطعات و لوازم ضروری ابزار خود را ندارند.

رونیکس سرویس
hand-tools
mag

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم. تمام آنچه درباره ابزار آلات برقی، انواع ابزار برقی، خرید ابزار برقی، انواع ابزار برقی رونیکس و استفاده از آن را نیاز دارید، می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.