battery

باتری و شارژر ابزار رونیکس

باتری، حکم قلب تپنده ابزارهای شارژی را دارد؛ چراکه بدون این منبع تغذیه DC نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. انواع باتری شارژی موجود در بازار شامل باتری نیکل کادمیوم (NicD)، باتری لیتیوم یون (Li-ion)، باتری نیکل متال هیبرید (Ni-MH)، باتری سرب اسید (Lead Acid)و باتری لیتیوم پلی‌مر (Li-PO) یا لیپو (Lipo) می‌شوند.
شارژر باتری پس از اتصال به منبع برق، انرژی لازم را برای شارژکردن باتری‌ها فراهم می‌کند. تکنولوژی شارژ سریع نیز طرفداران زیادی دارد.
انواع باتری شارژی و شارژر رونیکس با بالاترین کیفیت تولید می‌شوند تا بتوانید در ساعات طولانی کاری از ابزارآلات شارژی خود استفاده کنید. باتری‌ها و شارژرهای سری 86 و 89 رونیکس، نمونه‌هایی از این مجموعه متنوع هستند.

محصولات مرتبط

راهنمای خرید باتری‌های شارژی و شارژرهای رونیکس

battery

مقایسه باتری‌های شارژی و شارژرهای رونیکس

 

باتری شارژی و شارژر از مهم‌ترین متعلقات مورد نیاز ابزارهای شارژی هستند.
رونیکس به عنوان بزرگ‌ترین برند بازار ابزار ایران، آیتم‌کدهای متنوعی از انواع باتری شارژی و شارژر را تولید می‌کند تا بتوانید به‌راحتی از ابزارهای شارژی خود استفاده کنید.
اما برای انتخاب و خرید باتری شارژی و شارژر ابزار باید به چه مشخصاتی بیشتر توجه کنید؟ بهترین باتری و شارژر چه ویژگی‌هایی دارد؟ در این نوشتار به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهیم.

تکنولوژی باتری

باتری‌های لیتیوم یون در مقایسه با سایر انواع باتری از بالاترین تکنولوژی ساخت بهره می‌برند. این باتری‌ها طول عمر بالاتری دارند؛ آسیب کمتری به محیط زیست می‌زنند و انرژی بیشتری را در خود نگه می‌دارند.
باتری‌های لیتیوم یون رونیکس با ایجاد بالاترین چگالی انرژی، دو برابر میزان انرژی قابل دسترسی از باتری‌های نیکل-کادمیم را برای ابزارهای شارژی رونیکس تامین می‌کنند.

بدنه باتری

وزن سبک، ابعاد جمع‌وجور و در عین حال مقاومت بالای بدنه باتری نسبت به ضربه، از فاکتورهای مهم برای خرید آن هستند.
باتری‌های شارژی رونیکس با توجه به تمام موارد فوق، با طراحی حرفه‌ای و استاندارد تولید می‌شوند. چراغ نشانگر LED نیز میزان شارژ باتری را نشان می‌دهد تا کاربران راحت‌تر بتوانند از ابزار شارژی خود استفاده کنند.

ولتاژ و ظرفیت باتری

ولتاژ و ظرفیت باتری تاثیر زیادی بر قابلیت استفاده بی‌وقفه از ابزار شارژی دارد.
در طراحی باتری‌های رونیکس، این دو عامل در نظر گرفته شده تا با خیال راحت بتوانید از ابزارهای شارژی خود بی‌وقفه استفاده کنید.

اثر حافظه

اثر حافظه با نام‌های اثر باتری، اثر باتری تنبل یا حافظه‌ باتری نیز شناخته می‌شود. این اثر باعث می‌شود تا باتری‌های قابل شارژ نیکل کادمیم و نیکل هیدرید فلز، شارژ را کمتر در خود نگه دارند. با شارژ باتری‌های نیمه‌پر نیکل کادمیم یا جداکردن شارژر قبل از پرشدن کامل باتری، این باتری‌ها به مرور زمان بیشترین ظرفیت خود را از دست می‌دهند. باتری‌های لیتیوم یون این مشکل را ندارند.
نسل جدید باتری‌های لیتیوم یون رونیکس، فاقد اثر حافظه بوده و به‌خاطر عدم تخلیه‌ شارژ در زمان عدم استفاده از باتری، طول عمر بالایی دارند.

شارژر و تکنولوژی فست‌شارژ

شارژر سریع یا فست شارژر باعث می‌شود تا در کمترین زمان بتوانید باتری‌های خود را شارژ کنید.
شارژرهای سریع رونیکس با وجود سیستم‌های ایمنی داخلی و محافظتی با کنترل جریان، ولتاژ و دما، کارایی بالایی را در زمان شارژ باتری به شما ارائه می‌دهند.

خدمات پس از فروش و اصالت برند

اگر قصد خرید باتری و شارژر ابزارهای شارژی را دارید، رونیکس به‌عنوان بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین برند بازار ابزار ایران و یکی از معتبرترین برندهای جهانی، انتخابی ایده‌آل برای شما است. رونیکس همواره توانسته است رضایت مشتریان بازارهای داخلی و بین‌المللی خود را به بهترین شکل ممکن جلب کند.
انواع باتری شارژی و شارژر ساخت رونیکس مانند سایر ابزارآلات و قطعات این برند، با کیفیت متفاوت و مطابق با نیازهای طیف گسترده کاربران طراحی و تولید می‌شوند.

RONIX-MAG
مجله رونیکس
با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره انواع باتری شارژی یا شارژر، بهترین مارک باتری دریل شارژی، انواع شارژر رونیکس، خرید باتری دریل شارژی رونیکس و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.