wire-stripper

سیم لخت کن رونیکس

سیم لخت‌کن، ابزاری دستی است که در جدا کردن لایه عایق روی سیم‌ها، بدون اینکه به سیم آسیبی وارد شود، کاربرد دارد. اتصال سیم‌ها به یکدیگر، لحیم‌کاری، اتصال سیم به فیوز و ... تنها نمونه‌هایی از کاربردهای سیم لخت کن است.
سیم لخت کن اتوماتیک، سیم لخت کن کلاغی و سیم لخت کن‌ چندکاره و... از انواع این ابزار هستند. اگر قصد خرید سیم لخت کن را دارید، رونیکس بهترین انتخاب برای شما است. سیم لخت کن رونیکس در انواع مختلفی به بازار عرضه شده و از کیفیت ساخت بالایی برخوردار است.

راهنمای خرید سیم لخت کن

wire-stripper

سیم لخت کن

از سیم لخت کن برای جدا کردن پوشش پلاستیکی روی سیم استفاده می‌شود. اما این تنها کاربرد این ابزار نیست. اتصال سیم‌ها به یکدیگر، لحیم‌کاری، اتصال سیم به فیوز و ... از دیگر کارهایی است که می‌توان با سیم لخت کن انجام داد. سیم لخت کن‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شود. سیم لخت کن اتوماتیک، سیم لخت کن کلاغی و سیم لخت کن‌ چندکاره و... تنها بخشی از انواع این ابزار هستند.
کاربردهای زیاد این ابزار باعث شده تا برندهای مختلف دست به تولید انواع سیم لخت کن بزنند. با وجود تعدد برندهای تولیدکننده سیم لخت کن شاید انتخاب بهترین آن‌ها کار سختی باشد، به همین دلیل قصد داریم تا به ویژگی‌هایی که یک سیم لخت کن حرفه‌ای را از نمونه بی‌کیفیت آن متمایز می‌کند را با شما در میان بگذاریم.

بدنه ارگونومیک و تیغه‌های فولادی

از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر کارایی یک سیم لخت کن می‌توان به جنس بدنه ابزار، ظرفیت برش سیم و کابل، ظرفیت پرس سر سیم، ظرفیت لخت‌کردن سیم و... اشاره کرد. سیم لخت کن‌ رونیکس ساخته شده از تیغه‌های سخت‌کاری شده است. به کمک این ابزار می‌توان لایه عایق انواع سیم‌های سخت و نرم را به راحتی و بدون آسیب رساندن به سیم جدا کرد. یکی دیگر از نکات سیم لخت کن رونیکس می‌توان به فنر با دوام و با کیفیت آن اشاره کرد که باعث عملکرد راحت‌تر شما می‌شود.
یکی دیگر از نکاتی که در زمان کار با ابزار دستی اهمیت دارد، ارگونومیک بودن آن‌ها است. این ویژگی به خصوص در زمان کارهای بلندمدت بسیار به کار کاربر می‌آید تا بتواند بدون خستگی به کار خود ادامه دهد. سیم لخت‌ کن‌ رونیکس دارای دسته‌های ارگونومیک با روکش لاستیکی ضد لغزش است تا علاوه بر انتقال حداکثر انرژی با کمترین نیروی وارد شده، از خستگی دست‌ها جلوگیری کند.

رونیکس، همراه همیشگی شما

رونیکس با بررسی و شناخت نیاز بازار ابزار ایران، بیش از 2500 نوع ابزار را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده است. سیم لخت ‌کن‌های رونیکس از جمله ابزار دستی باکیفیت این برند است که در اندازه‌های مختلف و برای انواع کاربری‌ها ساخته شده ‌است.

wire-stripper

مجله رونیکس

با مجله رونیکس در کنار هم دنیای ابزار را کشف می‌کنیم. از تازه‌های رونیکس باخبر می‌شویم و فرهنگ استفاده از ابزار را می‌آموزیم.
تمام آنچه درباره بهترین برند تولیدکننده انواع سیم لخت‌کن، خرید سیم لخت کن و استفاده از آن نیاز دارید را می‌توانید در مجله رونیکس مطالعه کنید.